wtorek, 12 lutego 2019 08:41

Ciężarówka w polu po zderzeniu na „piętnastce”

 
Ciężarówka w polu po zderzeniu na „piętnastce” źródło: OSP Czerniejewo

Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło we wtorkowy, wczesny ranek na newralgicznym skrzyżowaniu drogi krajowej nr 15 i szosy z Witkowa do Czerniejewa.

Do wypadku doszło 12 lutego około godziny 5:40 w Szczytnikach Czerniejewskich. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na skrzyżowaniu ww. dróg doszło do zderzenia samochodu dostawczego z ciągnikiem siodłowym z naczepą. W wyniku tego pierwszy z pojazdów zatrzymał się na barierkach, a drugi zjechał z szosy i zatrzymał się w polu.

Na miejsce zdarzenia przyjechały zaalarmowane OSP Czerniejewo, OSP Żydowo oraz JRG Gniezno, które po dotarciu zabezpieczyły rejon wypadku oraz uszkodzone pojazdy. Jak się okazało, nikt z podróżujących nie ucierpiał i nie wymagał pomocy medycznej. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

źródło: OSP Czerniejewo

3 komentarzy

  • Link do komentarza X wtorek, 12 lutego 2019 12:01 napisane przez X

    @koza - na drogach krajowych zgodnie z kodeksem drogowym (o ile się nie mylę) nie może być spowolnień typu "mulda". Powoduje to chociażby zbędne ograniczenie prędkości dla pojazdów uprzywilejowanych (np. karetka jadąca do wypadku "na sygnale"), a także spowolnienia ruchu w ciągu drogi poza terenem zabudowanym.

  • Link do komentarza koza wtorek, 12 lutego 2019 09:05 napisane przez koza

    tam powinno być rondo.... a na dojeździe do ronda/skrzyżowania muldy....

  • Link do komentarza ZośkaD wtorek, 12 lutego 2019 09:03 napisane przez ZośkaD

    Ładne skrzyżowanie, doskonała widoczność z każdej strony. Dlaczego tam są wypadki????

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane