piątek, 15 lutego 2019 14:32

Zmiana rektora i nowe oblicze studiów w GSW Milenium

 
Zmiana rektora i nowe oblicze studiów w GSW Milenium fot. Rafał Wichniewicz

Zbliżający się koniec zimy i początek wiosny, to także czas zmian w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej "Milenium". Pod koniec lutego z funkcji rektora uczelni odejdzie Hubert Paluch.

W piątkowe południe władze uczelni, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, poinformowali o zmianach, jakie zajdą w najbliższym czasie oraz o planowanych przedsięwzięciach i dostosowaniu oferty edukacyjnej do potrzeb rynku.

- Z dniem 1 marca kończy pracę dotychczasowy rektor prof. Hubert Paluch. Pracował u nas 10 lat i zatrudniliśmy go jako dziekana w Wągrowcu, mając wcześniej kilkuletnią praktykę w szkole wyższej w Poznaniu. Bardzo dobrze się sprawował i kiedy kończyłem swoją kadencję rektorską, przekazałem buławę młodemu koledze. Mimo młodego wieku, bardzo dobrze się spisał, był bardzo aktywny i nie tylko w samej uczelni, ale też na zewnątrz, nawiązując wiele kontaktów, dzięki czemu marka naszej uczelni stała się bardzo popularna - mówił prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki, założyciel GSW Milenium. Jak przyznał, dotychczasowy rektor otrzymał propozycję pracy na warszawskiej uczelni: - Życzymy mu powodzenia i z żalem go żegnamy, jako człowieka, który położył bardzo duże zasługi dla rozwoju naszej uczelni. Wybór nowego rektora nie jest łatwy, to będzie trudne zadanie, które może potrwać kilka miesięcy - przyznał Lechosław Gawrecki, nadmieniając iż przez ten czas będzie osobiście zajmował obowiązkami rektora zgodnie ze statutem uczelni.

- Oferta spadła na mnie jak grom z nieba i jest to też spełnienie moich wieloletnich marzeń zawodowych, związanych z kształceniem na poziomie wyższym biznesowym i to we współpracy z korporacjami międzynarodowymi. Oferta ta jest na tyle interesująca, że podjąłem się stosownych rozmów jej przyjęcia. Na mojej indywidualnej ścieżce kariery zawodowej, tej oferty by nie było, gdyby nie doświadczenie zdobyte w GSW Milenium, a wcześniej w Wągrowcu w wydziale zamiejscowym - mówił dr Hubert Paluch, prof. GSW Milenium, rektor uczelni i podziękował za wiele lat współpracy: - Na pewno pozostaje Milenium w moim sercu, mam nadzieję iż pozostanę w sercu Milenium. 

Mimo zmiany na najwyższym stanowisku w uczelni, GSW Milenium już teraz przygotowuje się do nowego roku akademickiego, a ponadto dostosowuje się do zmian ustawowych: - Jesteśmy typową uczelnią regionalną, kształcącą studentów z Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego, wągrowieckiego oraz powiatów ościennych. Ten trend utrzymuje się od kilku lat i na to się nastawiliśmy, aby ta młodzież wraz z pracodawcami, z którymi współpracujemy, mogła zaspokoić potrzeby regionu. Druga sprawa, to fakt iż od 2013 roku rośnie trend - przychodzi młodzież bezpośrednio po maturze, która chce pracować i uczyć się. Nasza uczelnia daje im tę możliwość. Gdyby on musiał jeździć w weekendy do Poznania, to byłoby utrudnieniem. We wszystkich ankietach, które zrobiliśmy wśród studentów, padały odpowiedzi, że gdyby nie było uczelni w Gnieźnie, to by nie studiowali. Wyraźnie więc zaspokajamy potrzeby, które istnieją - mówił Lechosław Gawrecki.

Z powodów zmian w prawie oświatowym, nauczycielem w przedszkolu lub klasach 1-3 będzie mógł zostać jedynie ten absolwent uczelni, który ukończy jednolite studia magisterskie 5-letnie. Te zaś na kierunku "Pedagogika przeszkolna i wczesnoszkolna" będzie można podjąć na GSW Milenium i będą się one odbywać w trybie niestacjonarnym.

Ponadto uczelnia przygotowuje nowe specjalności o profilu praktycznym. Nowe specjalności na GSW Milenium w Gnieźnie to: 

  • pedagogika - studia licencjackie: edukator kreatywny czasu wolnego z arteterapią, promocja zdrowia z dietetyką, pedagogika terapeutyczna
  • pedagogika - studia magisterskie: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i doradztwo zawodowe, resocjalizacja z prewencją kryminalną, edukacja elementarna z profilaktyką logopedyczną
  • zarządzanie - studia licencjackie: zarządzanie w turystyce: dziedzictwo lokalne i turystyka miejska, administracja publiczna: zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego, Human Resources Manager: Zarządzanie zasobami ludzkimi z psychologią biznesu, prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem
  • zarządzanie - studia magisterskie: prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem, Sales Manager: nowoczesne zarządzanie sprzedażą z elementami e-commerce, Quality Manager: systemy zarządzania jakością w organizacji, zarządzanie zasobami ludzkimi z elementami kadr i płac

Dodatkowo pojawią się również nowinki na studiach podyplomowych, gdzie uruchomiona zostanie specjalność „Kreatywna edukacja dzieci – alternatywne metody edukacji oparte o pedagogikę zabawy, ruch i muzykę” oraz oparty na bardzo rozwijających się aktualnych potrzebach rynkowych „Marketing marki w Internecie”.

Władze uczelni zapowiadają także dalszy rozwój placówki nie tylko w zakresie naukowym, ale także poprzez aktywne spędzanie w niej czasu wolnego. Na uczelni w czasie wolnym od nauki będzie można pograć w piłkarzyki, kosza lub „nogę”, odpocząć w planowanej strefie relaksu (wewnętrznej i zewnętrznej) i poznać ciekawe przykłady lokalnej przedsiębiorczości. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane