środa, 20 lutego 2019 11:00

Odkryto skrytkę na narkotyki. Właściciele próbowali je „odbić” policjantom

 
Odkryto skrytkę na narkotyki. Właściciele próbowali je „odbić” policjantom źródło: KPP w Gnieźnie

Znamy już szczegóły wtorkowej akcji, jaka miała miejsce na podwórku przy ul. Wyszyńskiego. Doszło tam do próby odbicia zabezpieczanych przez funkcjonariuszy operacyjnych środków odurzających.

Sytuacja zaczęła się bardzo nietypowo, bowiem policjanci kryminalni z gnieźnieńskiej komendy 19 lutego w godzinach południowych zostali wezwani na teren remontu pomieszczenia gospodarczego w Gnieźnie przy ul. Wyszyńskiego. Tam podczas prac, robotnicy znaleźli dziwny pakunek. Podejrzewając, że mogą to być narkotyki, poinformowali o wszystkim dyżurnego tutejszej Policji.

Nieumundurowani funkcjonariusze przyjechali na miejsce, aby wykonać wszystkie przewidziane prawem czynności. Podczas pracy, podszedł do nich mężczyzna i mimo ostrzeżeń i próśb, o opuszczenie tego miejsca, nie reagował. Był agresywny i w pewnym momencie próbował zabrać, jak się później okazało, swoją własność. Dodatkowo po chwili pojawił się jego młodszy kolega, który chciał pomóc w odzyskania pakunku. Policjanci kryminalni wspólnie z przybyłym na miejsce patrolem prewencji szybko obezwładnili napastników. Mężczyźni w wieku 34 i 23 lat trafili do policyjnego aresztu.

Okazało się, że remontowany budynek służył za miejsce przechowywania blisko kilogramowej paczki marihuany. Zabezpieczony susz trafił do techników kryminalistyki. Przeprowadzone przez nich wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana.

źródło: KPP w Gnieźnie

5 komentarzy

 • Link do komentarza Kryśka niedziela, 24 lutego 2019 20:26 napisane przez Kryśka

  Zoska idź sie lecz. To marihuana jest przyczyną coraz większej liczby wypadkow i to nie tylko drogowych,

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 24 lutego 2019 13:42 napisane przez Koryfeusz

  Zośka jak byli z Gniezna to dlaczego nie zauważyli, że Policja podjechała nieoznakowanym autem i podjęła czynności? Tak trudno było się domyśleć, że to funkcjonariusze? Chyba ta marihuana jakaś trefna, bo im coś z głową się porobiło, żeby atakować funkcjonariuszy.

 • Link do komentarza Zośka niedziela, 24 lutego 2019 08:41 napisane przez Zośka

  Byli z Gniezna i nawet byli z tego podwórka ;)
  Handel a moze uzaleznienie?
  Alkohol robi więcej problemów a jest dostępny a za maryśke zamykają. Chory kraj.
  #TAKdlalegalizacji

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 20 lutego 2019 13:30 napisane przez Koryfeusz

  To raczej ilość handlowa. Poza tym zaatakować Policjantów? Myśleli, że dadzą radę? Jeśli nie wiedzieli, że to Policja, bo byli nieumundurowani to samochód powinni chyba rozpoznać. Ja znam zdecydowaną większość policyjnych nieoznakowanych i wielu mieszkańców też je zna. Pytanie czy ta dwójka to z Gniezna była? Za dużo filmów się naoglądali, dorośli ludzie, a tacy niepoważni.

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 20 lutego 2019 12:36 napisane przez Mieszkaniec

  brawo Panowie policjanci

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane