czwartek, 21 lutego 2019 10:00

Targi edukacyjne - kandydaci pytają, szkoły odpowiadają

 
Targi edukacyjne - kandydaci pytają, szkoły odpowiadają fot. Rafał Wichniewicz

W murach Centrum Kształcenia Praktycznego odbywają się Powiatowe Targi Edukacyjne. Swoją ofertę przedstawiły wszystkie placówki działające na terenie Gniezna.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz gimnazjów. Przyszli absolwenci tych jednostek z terenu Gniezna i powiatu, już wkrótce będą musieli zadecydować o dalszej ścieżce swojego rozwoju. Co prawda każda z placówek średnich organizuje swoje drzwi otwarte, ale postanowiono w jednym czasie zaprezentować ofertę edukacyjną wszystkich szkół, działających na naszym terenie. 

W nowym budynku dydaktycznym Centrum Kształcenia Praktycznego, znajdującym się u zbiegu ul. Słowackiego i Roosevelta, pojawiły się stanowiska liceów, techników, zawodówek oraz szkół prywatnych, które postanowiły przedstawić kierunki kształcenia w swoich jednostkach. Każda z nich prezentowała się na swój indywidualny sposób, od wręczania ulotek i rozmawiania z każdym zainteresowanym, poprzez prezentację warsztatową i rozdawanie gadżetów związanych ze szkołą.

W programie zaplanowano także warsztaty doradztwa zawodowego oraz odbywają się rozmowy specjalisty z każdym, dla kogo dalszy kierunek zdobywania wiedzy i umiejętności stoi pod znakiem zapytania. Zainteresowani mogą także zwiedzać budynki CKP. Targi potrwają do godziny 14:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane