Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 25 lutego 2019 10:55

„Pokazaliśmy przez te trzy lata iż dotrzymujemy słowa”

 
„Pokazaliśmy przez te trzy lata iż dotrzymujemy słowa” fot. Rafał Wichniewicz

Po ubiegłotygodniowej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, poseł Krzysztof Ostrowski postanowił poinformować o projektach, jakie zostały przedstawione w trakcie wspomnianego wydarzenia.

Podczas konwencji przedstawiono program tzw. Nowej Piątki PiS, której założenia zostały przedstawione przez parlamentarzystę w poniedziałkowe przedpołudnie. Jak przekazał, każdy z tych projektów dotyczyć będzie także mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego.

- Pierwszym z nich jest uzupełnienie programu Rodzina+, a mianowicie 500+ dla każdego dziecka, niezależnie od kryterium dochodowego, które ma być wypłacone z dniem 1 lipca. Drugi element to pomoc starszym i słabszym ekonomicznie, tzw. trzynasta emerytura w wysokości 1100 zł, która ma być wypłacana co rok. W tym roku ma być wypłacona w okolicy 1 maja. PiS nie zapomina też o młodych, chcemy by zostali w kraju, tu tworzyli i tu żyli i jak powiedział premier - nie ma ceny, której nie bylibyśmy w stanie zapłacić, by młodych zatrzymać. Dlatego zlikwidujemy podatek PIT do 26 roku życia. Kolejna propozycja to obniżenie kosztów pracy i myślę, że to szczególnie ciekawa propozycja, by podnieść koszty uzyskania przychodu co najmniej dwa razy i zmniejszając tym samym podatki, które będziemy płacić - mówił poseł Krzysztof Ostrowski. Jak dodał, ostatnią z propozycji była sprawa likwidowanych połączeń PKS: - W ciągu roku z miliarda przejechanych kilometrów zmniejszyły się te przejazdy o połowę. Jest deklaracja odbudowy tych połączeń, ponieważ część miejscowości, a tak jest też na terenie powiatu gnieźnieńskiego, została praktycznie odcięta. 

Poseł przyznał iż istnieje świadomość, że powyższe propozycje mogą sporo kosztować: - Oficjalnie kwoty mają zostać podane, ale całość zgodnie z doniesieniami medialnymi ma kosztować między 31,5 miliarda do 35 miliardów złotych (...). Mówiąc za premierem Morawieckim, sfinansujemy to z jeszcze większego uszczelnienia podatków oraz rozwoju gospodarczego, który zakładamy. Chcę przypomnieć iż chociaż programy socjalne PiS są mocno rozbudowane, to wyniki makroekonomiczne poprawiają się - stwierdził Krzysztof Ostrowski, wskazując iż deficyt budżetowy w 2016 roku wyniósł 46 mld złotych, w 2017 roku 25 mld złotych, a w 2018 roku 10 mld złotych: - Zważywszy iż 40 mld złotych wydaliśmy na programy społeczne, to gdybyśmy ich nie wydali, mielibyśmy nadwyżkę 35 mld złotych. My jednak uważamy iż zyski w budżecie trzeba dzielić sprawiedliwie, bo uważamy iż służy to ludziom i gospodarce. 

Odnosząc się do konwencji PiS poseł stwierdził: - Nadal aktualne jest pytanie ś.p. premiera Olszewskiego, czyja ma być Polska. Czy to ma być Polska wszystkich Polaków, czy tylko wybranych Polaków lub korporacji międzynarodowych, których właścicielami są głównie Amerykanie, Niemcy czy Francuzi. Programem PiS, którym zaczynamy także kampanię, startujemy z hasłem zmiany dla Polski. Jak stwierdził parlamentarzysta opozycja na tę chwilę nie ma żadnego innego programu, jak tylko "zmianę władzy": - My pokazaliśmy przez te trzy lata iż dotrzymujemy słowa.

30 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec