wtorek, 26 lutego 2019 07:54

Ponownie kontrolowali prędkość kierujących

 
Ponownie kontrolowali prędkość kierujących archiwum redakcji

W minioną niedzielę na terenie powiatu gnieźnieńskiego policjanci po raz kolejny przeprowadzili akcję „Prędkość”.

Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających przepisy. 

Podczas niedzielnej akcji „Prędkość” policjanci ruchu drogowego skontrolowali ponad 90 pojazdów. Patrole tzw. drogówki można było spotkać tam, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Mundurowi ujawnili prawie 70 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Jak zapowiada policja, dążąc do poprawy bezpieczeństwa, mundurowi będą cyklicznie powtarzać tego typu działania, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane