wtorek, 26 lutego 2019 13:33

Mała tablica rejestracyjna w miejscu dużej? Może grozić mandat

 
Mała tablica rejestracyjna w miejscu dużej? Może grozić mandat źródło: KPP w Gnieźnie

Gnieźnieńscy policjanci drogówki ostrzegają, że nie będzie pobłażania dla tych kierowców, którzy mocować będą małe tablice na samochodach, które są przystosowane do tych większych.

W lipcu 2018 roku wprowadzono możliwość uzyskania tzw. małych tablic rejestracyjnych, przeznaczonych przede wszystkim dla tych aut z Japonii i USA, które nie mają miejsca na standardowe, polskie tablice. Niestety, kierowcy nadużywają możliwości korzystania z tego udogodnienia, a za to grożą kary. 

Gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego ostrzegają, że rozpoczynają akcję, w ramach której będą zabierać dowody rejestracyjne tym, którzy postanowili zamówić w wydziale komunikacji tzw. małą tablicę rejestracyjną, a nie mają ku temu podstaw. Do gnieźnieńskiego wydziału komunikacji zgłaszają się właściciele samochodów, którzy proszą o małe tablice. Często jednak decydują się na nie ci, którzy nie mają do tego uprawnień. Właściciel auta powinien pamiętać, że gdy odbiera ten rodzaj tablicy, deklaruje, iż jest posiadaczem auta, które ma przystosowane do niej miejsce. Wielu osób składa jednak oświadczenia niezgodne z prawdą, a już samo to podlega karze.

Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają, że posiadanie małej tablicy na samochodzie, w którym jest miejsce na normalną tablicę, jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Funkcjonariusze będą zatrzymywać ich dowody rejestracyjne, a mogą również ukarać nieuczciwego kierowcę mandatem karnym. Na terenie powiatu gnieźnieńskiego już odnotowano takie przypadki.

źródło: KPP Gniezno

3 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieznianin środa, 27 lutego 2019 23:38 napisane przez Gnieznianin

  @nopisdu i tu zaskoczenie, nie każda Toyota jest produkowana tylko na rynek japoński, nie każde Audi jest produkowane na rynek europejski. Ciężko nie wstając od biurka ocenić czy auto kwalifikuję się pod nowe tablice
  @Wiesław szkoda nawet tłumaczyć dlaczego urzędnicy czepiają się do złego stosowania małych tablic. Wątpię, że ogarniesz własną głową, że liczba takich tablic jest mocno ograniczona ze względu na liczbę znaków

 • Link do komentarza Wiesław wtorek, 26 lutego 2019 22:39 napisane przez Wiesław

  rzygać się chce tym krajem.
  Już nie mają się do czego przyp.....

 • Link do komentarza nopisdu wtorek, 26 lutego 2019 14:41 napisane przez nopisdu

  I ponownie urzędniczek nie ma żadnej mocy w takim temacie, brak odpowiedzialności, przeciez on pracuje na dokumentach od klienta.
  Ale ten co wydał małe tablice do np. opla, skody, vw i tego typu marek powinien tez dostać w ucho.
  Chyba nie trudno sie zorientować, że europejskie marki, typowe modele maja miejsce na standardowe tablice. Bo o takich autach mowa w kontekście przytoczonych kontroli.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane