poniedziałek, 11 marca 2019 11:48

Były zastępca dyrektora powrócił do szpitala

 
Były zastępca dyrektora powrócił do szpitala archiwum redakcji

Dyrektor szpitala nie został jeszcze oficjalnie wybrany, ale już są pogłoski o potencjalnym zwycięzcy. Tymczasem do lecznicy powrócił były zastępca ds. lecznictwa.

W minionym tygodniu opublikowaliśmy listę kandydatów, którzy zakwalifikowali się do konkursu na stanowisko dyrektora gnieźnieńskiego szpitala. Spośród ośmiu zainteresowanych, siedmiu spełniło przedstawione wymagania, a wśród nich są nazwiska mniej lub bardziej znane mieszkańcom Grodu Lecha. Nieoficjalnie mówi się iż obecnie pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski Michał Ogrodowicz ma największe szanse na objęcie tej funkcji, ale na oficjalną decyzję Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego w tej sprawie, trzeba jeszcze poczekać. 

Tymczasem kilka dni temu do szpitala powrócił były zastępca dyrektora ds. lecznictwa, który został zwolniony na początku poprzedniej kadencji: - Od 6 marca pełniącym zastępcą dyrektora ds. lecznictwa jest pan Mateusz Hen. Z panem Jackiem Bembnistą rozstanie nastąpiło na zasadzie porozumienia stron. Nie było żadnego konfliktu, a pan Bembnista podjął się tego zadania dlatego, że wiedział iż szpital jest w sytuacji bez dyrektora głównego i medycznego i na samym początku zapowiadał iż zostanie nim na czas wyboru innej osoby. W tej chwili powrócił do leczenia w gnieźnieńskiej chirurgii - przekazała wicestarosta Anna Jung. 

Jak dodał starosta Piotr Gruszczyński, wraz z ze zmianami kadrowymi w szpitalu, zmieniła się także polityka wynagrodzeń: - Dzisiejsza dyrekcja pracuje za wynagrodzenia prawie o połowę mniejsze niż dyrekcja poprzedniego Zarządu, która w sposób niechlubny, wręcz skandaliczny, opuściła ten szpital. To jest nasza decyzja i ona została zaakceptowana przez strony. Jeśli dyrekcja wykaże się wynikami, których oczekujemy - rozbudowa szpitala czy rozwiązania, które będą dla nas satysfakcjonujące, to możemy do tego wynagrodzenia zrobić korektę. Dziś takich przesłanek nie widzimy - mówił starosta, nadmieniając iż jest to podyktowane "troską o stan szpitala": - Uznaliśmy, że jeśli komuś to wynagrodzenie nie odpowiada, to nie musi tam pracować.

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza jarząbek wtorek, 12 marca 2019 10:44 napisane przez jarząbek

  do brawo MM
  podpisujem sie ze szczerym sercem pod Twoim komentarzem,
  uprzejmie informujem , ze w sklepach w sródmiesciu zabrakło wazeliny,

  to napisałem ja jarzombek trener ostatniej klasy

 • Link do komentarza gość szpitala poniedziałek, 11 marca 2019 18:18 napisane przez gość szpitala

  ".....- przekazała wicestarosta Anna Jung. " Pani Jung to był czy nie było konfliktu z Jackiem Bembnistą bo jak mówić to ino prawdę inaczej mówca staje się publicznie niewiarygodny.

 • Link do komentarza Gnieźnianka poniedziałek, 11 marca 2019 15:53 napisane przez Gnieźnianka

  A p. Hen jesienią twierdził że nie jest zainteresowany pracą w szpitalu gnieźnieńskim. I co zmienił zdanie?

 • Link do komentarza mjj poniedziałek, 11 marca 2019 14:48 napisane przez mjj

  A ja liczę na pana Mateusza Hena przynajmniej w jednym przypadku łamania prawa w tym szpitalu.

 • Link do komentarza brawo mm poniedziałek, 11 marca 2019 13:55 napisane przez brawo mm

  a co ma to do rzeczy czy partnerka czy nie....
  nawet gdyby to był partner to tez ni jak by to miało sie do tego to wszystkiego ....
  wierze, ze zarówno pani monika jak i pan mateusz poprowadzą profesjonalnie przy nadzorze pani anny i społecznej rady ten projekt pod tytułem szpital

 • Link do komentarza pela poniedziałek, 11 marca 2019 13:27 napisane przez pela

  Wyborco - nie w temacie jestem, ale jesli to prawda to zaiste, ciekawe to będzie.... cóż wiadomo szpital podlega pod starostwo wiec zasada swoi dla swoich jest jak najbardziej słuszna! mam nadzieję, ze nie trafię na tego człowieka w potrzebie....

 • Link do komentarza Wyborca poniedziałek, 11 marca 2019 13:27 napisane przez Wyborca

  Czy osoba pełniąca funkcję dyrektora może posiadać wyroki?

 • Link do komentarza humanista poniedziałek, 11 marca 2019 12:31 napisane przez humanista

  Jeśli przypuszczenia Pana Redaktora się sprawdzą, to nie będzie dobrze. Wiadomo wszystkim, że to nie orzeł, to nawet nie jastrząb - co najwyżej krogulec. Tu jest potrzebny fachowiec. W sąsiednim powiecie ten człowiek został uznany za persona non grata .

 • Link do komentarza Wyborca poniedziałek, 11 marca 2019 12:14 napisane przez Wyborca

  Czy dyrektorem wydziału zdrowia w starostwie jest partnerka Pana Hena? Czy nie rodzi to konfliktu interesów? przecież wydział ma nadzorować szpital w imieniu zarządu. Ta Pani jest także w komisji konkursowej? Czy nie rodzi podejrzeń o stronniczość taka sytuacja?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane