wtorek, 12 marca 2019 07:37

WIG zaprasza na szkolenie podatkowe

  mnopr
WIG zaprasza na szkolenie podatkowe zdjęcie nadesłane

-Wielkopolska Izba Gospodarcza w ramach projektu Akademia Podatkowa WIG zaprasza na szkolenie „Wsparcie Przedsiębiorcy w zarządzaniu finansami firmy”.

Spotkanie organizowane jest przez zorganizowane przez firmy: LIGOCKI Kancelaria Doradztwa Gospodarczego, Wioleta Krzysztofik Doradca Podatkowy, Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Leone Edukacja i Bezpieczeństwo.  

Szkolenie odbędzie się w czwartek 21 marca 2019 r. o godz. 10.00 w siedzibie Wielkopolskiej Izby Gospodarczej - ul. Wrzesińska 19 Gniezno. Przewidywany czas szkolenia - 4 godziny. Szkolenie jest bezpłatne dla członków Wielkopolskiej Izby Gospodarczej, dla osób spoza WIG koszt szkolenia wynosi 150,00 zł netto + vat. Potwierdzenie udziału proszę przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 20 marca 2019 r.

Program szkolenia:

1. Jak z sukcesem skorzystać z bezzwrotnego dofinansowania z ZUS na poprawę warunków pracy pracowników (maksymalna kwota dofinansowania 500.000 zł)? – prezentacja firmy Leone Edukacja i Bezpieczeństwo
2. Czy możliwe jest wygenerowanie oszczędności we współpracy z Bankiem? – prezentacja na przykładzie rozwiązań stworzonych przez Kancelarię Doradztwa Gospodarczego dla wybranych Firm i transakcji
3. Zatory płatnicze – jak dyscyplinować swoich odbiorców?
4. Pakiet uproszczeń dla Małych i średnich Przedsiębiorstw – zmiany przewidziane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
5. Unijne wsparcie dla Firm – prezentacja Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 
6. Najistotniejsze zmiany na 2019 r. w PIT, CIT, VAT:

 • Nowe zasady rozliczania kosztów przy zakupie i eksploatacji samochodów osobowych (zakup, najem, leasing); Nowa 9 % stawka podatku zamiast stawki 15 % - kto zyska 9 % a kto straci 15 %?
 • Zmiany w odniesieniu do podatku minimalnego
 • Preferencje podatkowe przy korzystaniu z finansowania wewnętrznego.
 • Czy możliwe jest opłacanie stawki podatku 5% w Polsce?
 • Inne uproszczenia dla przedsiębiorców.
 • Zmiany w zakresie podatku u źródła
 • Nowy podatek solidarnościowy
 • Zmiany w zakresie cen transferowych
 • Ulga na złe długi w VAT – zmienione warunki;
 • Nowa matryca stawek VAT.
 • Kto korzysta ze zwolnienie z kas fiskalnych w 2019 r.? 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane