wtorek, 12 marca 2019 12:53

WOŚP w Gnieźnie z kolejnym rekordem

 
WOŚP w Gnieźnie z kolejnym rekordem fot. Rafał Wichniewicz

Po raz kolejny mieszkańcy Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego pokonali rekord kwoty, zebranej podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ciągu całego dnia imprezy, a także podczas licytacji odbywających się w Internecie oraz zbieranych do stacjonarnych puszek w różnych punktach oraz szkołach, udało się zebrać kwotę 242 002,67 złotych (w ub. roku - 221 133,31 zł).

We wtorkowe południe odbyła się skromna uroczystość połączona z podsumowaniem tegorocznego WOŚP w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim, w trakcie której wręczono podziękowania instytucjom, służbom, firmom i osobom prywatnym, które włączyły się w organizację tego wydarzenia. - Było nas 193 wolontariuszy, którzy zebrali 176 tysięcy złotych. Do puszek stacjonarnych zebrano 65 tysięcy złotych. Rekord pobiło Żydowo, które zebrało ponad 22 tysiące złotych. Z licytacji i puszek sztabowych na miejscu zebrano 14 tysięcy złotych, a morsy pobiły kolejny rekord - 9 tysięcy złotych - mówił Kazimierz "Tinkers" Kubów z gnieźnieńskiego sztabu.

Specjalne podziękowanie dla wyjątkowego samorządu mieszkańców powędrowało do sołectwa Popowo Tomkowe: - Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, bo taka mała miejscowość zebrała ponad 6 tysięcy złotych - przyznał, wręczając przedstawicielce wsi pamiątkową koszulkę i kubek. Podczas przemówień zaproszonych gości podkreślano bezpieczeństwo gnieźnieńskiej imprezy, a także moc serc mieszkańców, którzy okazali się szczodrzy i wrzucali do puszek pieniądze. Padła również deklaracja, że przyszłoroczna edycja WOŚP również odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane