środa, 13 marca 2019 07:51

„Kobieta silna duchem, duchem moralności”

  mn
„Kobieta silna duchem, duchem moralności” zdjęcie nadesłane

W minioną niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie wypełnił się po brzegi mieszkańcami, by wspólnie uczcić Dzień Kobiet.

Już po raz ósmy Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, które jest pomysłodawcą wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury zaprosiło głównie mieszkanki okolicy i dostojnych gości. Organizatorki Teresa Jastrzębska i Grażyna Kozanecka powitały wójta gminy Szymona Robaszkiewicza, który objął patronatem uroczystość, ks. kan. Andrzeja Ziółkowskiego, posła Krzysztofa Ostrowskiego, dyrektor miejscowej szkoły Elżbietę Rzepecką- Roszak, dyrektor biblioteki Małgorzatę Trzaskowską, radne gminne, przedstawicielki stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, sołectw, seniorów oraz członkinie stowarzyszenia. W sposób szczególny powitano Teatr amatorski "BAJ", który przyjechał na zaproszenie SRZN, a który działa przy Bibliotece Publicznej w Dopiewie, pod opieką Piotra Witonia. Teatr umilił spotkanie przedstawieniem pt. "Sądny dzień" w adaptacji Anny Blaschke.

Wiele ciepłych życzeń od zaproszonych gości popłynęło w stronę wszystkich pań a Grażyna Kozanecka odniosła się do słów św. Jana Pawła II, który w szczególności wskazywał na wrażliwość kobiety na człowieka i na jej powiązanie z życiem: - Każdy człowiek jest powierzony trosce drugiego człowieka, ale w szczególny sposób kobiecie. To kobieta stoi na straży człowieczeństwa, musi więc ona być silna duchem, duchem moralności, który pozwala jej prowadzić walkę ze złem o prawdziwe dobro człowieka i przyczyniać się do duchowej równowagi innych.

Nie zabrakło humoru i pysznych tortów, które zostały przygotowane przez GOK a poseł dla wszystkich pań ufundował okolicznościowego kwiatka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane