środa, 13 marca 2019 15:02

Sypią się mandaty za spalanie odpadów w piecach

  UM
Sypią się mandaty za spalanie odpadów w piecach źródło: Straż Miejska

Straż Miejska podsumowała pierwszy okres działań w zakresie kontroli pieców, w których mieszkańcy mogli palić odpadami. Za nimi już 164 interwencji.

W 2017 roku: 498 interwencji, 55 mandatów i 4 wnioski o ukaranie do sądu, a w 2018 roku 445 interwencji, 43 mandaty i 1 wniosek do sądu dotyczący niedozwolonego spalania odpadów w piecach domowych, firmach czy instytucjach, to efekt działań Straży Miejskiej w Gnieźnie w zakresie ochrony naszego środowiska.

Pomimo tego, że pouczeń jest coraz mniej, a liczba negatywnych działań mieszkańców zmniejsza się, to już w tym roku odnotowanych zostało 164 interwencji, z czego 26 przypadków potwierdzało proceder spalania niedozwolonych odpadów w piecach. Strażnicy w 20 przypadkach ukarali sprawców wykroczeń mandatami karnymi na sumę ponad 4 tysięcy złotych i kierowane będą sprawy do sądu. Otrzymali już również wyrok Sądu Rejonowego w Gnieźnie, który uznał obwinionego Romana W., mieszkańca os. Tysiąclecia winnego złamania przepisów art. 191 Ustawy z 14 grudnia 2012 roku o odpadach za spalanie odpadów komunalnych w piecu domowym.

Należy tutaj podkreślić, o czym wielokrotnie informowano, że grzywna plus koszty sądowe są wyższe od grzywny w postępowaniu mandatowym. Sprawca, w tym wypadku musi zapłacić bowiem 950 złotych za swoje naganne zachowanie.

Straż Miejska w Gnieźnie dziękuje również wielu mieszkańcom naszego miasta za zgłoszenia, jednocześnie prosi czasem o wyrozumiałość w opóźnieniach w obsłudze tych interwencji, biorąc pod uwagę ich ilość. Informujemy, że można zgłosić takie interwencje również do dyżurnego Policji.

8 komentarzy

 • Link do komentarza 5656556 czwartek, 14 marca 2019 17:37 napisane przez 5656556

  ropniaki z wycietymi filtrami w korkach na Kościuszki trują cały okrągły rok

 • Link do komentarza do radek czwartek, 14 marca 2019 13:39 napisane przez do radek

  Dlaczego wszyscy to co się dzieje mieszają w politykę...a może nie PIS tylko PO SLD PSL lub inni, nie rozumiem. Każdy pali tym na co go stać, a że Polak dla zysku sprzeda wszystko to już każdy o tym wie

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 14 marca 2019 13:35 napisane przez kierowca

  Straż Miejska zamiast pilnować porządku w mieście zajmuje się teraz kto czym pali. Jak zabrano fotoradary to nie było ich widać na mieście tylko byli pochowani. Teraz zrobią jakąś akcje to od razu w mediach głośno o nich że ciężko pracują. A co robią Panowie strażnicy na co dzień bo na ulicach ich jakoś nie widać, a jak są to jeżdżą autem niewidomi byle się nie napracować. Niech może na łamach medialnych pokażą swoje wyniki pracy, bo ja na co dzień ich nie widzę.

 • Link do komentarza lokator czwartek, 14 marca 2019 12:56 napisane przez lokator

  Znajoma ma niewielkie mieszkanie, założyli jej ogrzewanie gazowe, ma 1100 zl.emerytury i nie narzeka. Zyje skromnie ale porządnie mimo wydatkow na leki etc.

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 14 marca 2019 10:21 napisane przez wyborca

  Nie chcieliście odwiertów termalnych, które ogrzałyby w przyszłości niejedno osiedle w Gnieźnie, to teraz wdychajcie te smogi. A Reni polecam podręcznik do ortografii. Nie wypada o poważnych sprawach pisać z takimi błędami :-(((

 • Link do komentarza Robert czwartek, 14 marca 2019 09:08 napisane przez Robert

  Ludzi nie stac na drogi węgiel i dlatego każdy ratuje się jak może. Uważam że państwo powinno zainwestować w odnawialne źródła energii i wyjść na przeciw A nie skasować jak to Polacy wpływają na ekologię pałac odpady

 • Link do komentarza Renia środa, 13 marca 2019 18:34 napisane przez Renia

  Straż miejska niech dalej wali mandaty zaopatrzeniowcą sklepów. Świadomie albo nie świadomie likwidujecie małe sklepy, bo już nikt niee chce dostarczać towaru do sklepu!

 • Link do komentarza radek środa, 13 marca 2019 16:40 napisane przez radek

  sygnalistów z PiS nie brakuje....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane