czwartek, 14 marca 2019 11:26

Wyrzucił odpady na przedmieściach - został zidentyfikowany

  UM
Wyrzucił odpady na przedmieściach - został zidentyfikowany archiwum redakcji

Straż Miejska w Gnieźnie cały czas prowadzi czynności w sprawie nielegalnych, dzikich wysypisk ujawnionych w ostatnim okresie.

W działania włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, obejmując teren ul. Gajowej i inne tego typu miejsca zadaniami priorytetowymi. Strażnicy mają nadzieję, że pozwoli to na podjęcie jeszcze bardziej skutecznych działań, również w oparciu o czynności operacyjne, do których Straż Miejska nie ma uprawnień.

Funkcjonariusze wykonujący oględziny wysypiska ujawnili dokumenty, na podstawie których zidentyfikowali już jednego sprawcę wykroczenia. Henryk R., mieszkaniec os. Dalki w sposób bezmyślny i niezrozumiały wyrzucił odpady komunalne na ul. Gajowej. Za zaśmiecanie terenu (a przypomnijmy: w tym miejscu, sprawcy wyrzucili butelki PET, inne opakowania plastikowe, produkty spożywcze, a nawet zużyte pieluchomajtki, czy dokumenty zaadresowane na różne osoby) grozi odpowiedzialność karna w postępowaniu mandatowym do 500 złotych, bądź wysoka grzywna w sądzie. W tym wypadku sprawca przyznał się do winy i przyjął mandat karny, a także posprzątał po sobie.

Dzięki staraniom funkcjonariuszy Straży Miejskiej, z innego miejsca usunięto fotele samochodowe, które firma gnieźnieńska przerobi na granulat.

Straż Miejska prosi wszystkich, którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat osób nagminnie podrzucających śmieci w przestrzeni publicznej o kontakt. Funkcjonariusze gwarantują anonimowość.

5 komentarzy

 • Link do komentarza humanista sobota, 16 marca 2019 18:07 napisane przez humanista

  "Pożądane cechy u sędziego pokoju to uczciwość i doświadczenie życiowe. Wykształcenie prawnicze nie jest potrzebne tłumaczy resort." I nawet tacy będą mogli nimi zostać, wystarczy mieć skończone 35 lat, i popierać jedyną słuszną partię.
  Może i dobry to kurs , bezrobotni zastąpią lekarzy, nauczycieli itd.
  Skoro stajenny został dyrektorem najlepszej stadniny konia arabskiego, to nie liczy się matura, a ....
  Panie Jahwe, widzisz ??? Normalni !!! Idziecie na wybory i głosujcie!

 • Link do komentarza hmmmm piątek, 15 marca 2019 18:29 napisane przez hmmmm

  Henryk R. czy to ten, o którym myśli większość osiedla?

 • Link do komentarza mieszkaniec Gniezna piątek, 15 marca 2019 08:38 napisane przez mieszkaniec Gniezna

  A przy domy kosza na śmieci nie miał. Mandat 500 zł za wyrzucanie śmieci to śmiech, powinien być dziesięciokrotnie większy. Może wysokie mandaty sprawiłyby że ludzie zacieli dbać o środowisko, a nie wysypywać gdzie popadnie.

 • Link do komentarza A piątek, 15 marca 2019 08:12 napisane przez A

  Powinien dostac mandat wyższy i sprzątanie okolicy jako kara czyli prace społeczne!!!! A le wstyd szkoda że zdjęcia nie pokazują. Jakbym była z jego rodziny spaliłabym sie ze wstydu!!!!!!

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 14 marca 2019 18:53 napisane przez Mieszkaniec

  Co za buractwo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane