czwartek, 14 marca 2019 15:17

Mężczyzna zasłabł na ulicy. Pomocy udzielili strażnicy miejscy

  UM (opr)
Mężczyzna zasłabł na ulicy. Pomocy udzielili strażnicy miejscy archiwum redakcji

W minioną środę, przed południem, jeden ze starszych mieszkańców Gniezna nagle zasłabł na ławce. Pierwszej pomocy udzielili mu funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Zdarzenie miało miejsce 13 marca, około 11.10. Mundurowi podejmowali akurat czynności kontrolne na ul. Chrobrego, kiedy to podbiegł do nich jeden z przechodniów, prosząc o pomoc. Okazało się, że na ławce koło przystanku przy ul. Łubieńskiego zasłabł starszy mężczyzna.

Niezwłoczna reakcja funkcjonariuszy i przechodniów być może zapobiegała tragedii. Strażnicy udzielili potrzebującemu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu wezwanej na miejsce załogi karetki pogotowia. Starszy mężczyzna w stanie przytomnym trafił w ręce ratowników medycznych i został przewieziony na badania do szpitala.

Strażnicy miejscy przypominają, by nigdy nie pozostawać obojętnymi na takie sytuacje, gdyż osoba „bez kontaktu" na ulicy, placu zabaw, bramie czy na przystanku nie oznacza od razu kogoś pod wpływem alkoholu, a zasłabnięcie może dotknąć każdego, nawet potencjalnie zdrową osobę.

2 komentarzy

  • Link do komentarza 1 piątek, 15 marca 2019 07:15 napisane przez 1

    Medal dla tego obywatela , który przytomnie podbiegł do Strażników Miejskich z prośbą o pomoc !

  • Link do komentarza jac czwartek, 14 marca 2019 17:22 napisane przez jac

    Brawo! Wielkie uznanie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane