piątek, 15 marca 2019 10:55

Narodowy Dzień Życia już wkrótce

 
Narodowy Dzień Życia już wkrótce fot. Rafał Wichniewicz

Już za kilka dni w Starostwie Powiatowym odbędzie się kolejna edycja wydarzenia, uświetniającego gnieźnieńskie obchody Narodowego Dnia Życia. Zaplanowano dwa wykłady oraz nastąpi wręczenie nagrody stowarzyszenia.

Narodowy Dzień Życia został ustanowiony ustawą Sejmu w 2004 roku. Powołana w tym celu fundacja, co roku zajmuje się promocją wartości związanych z życiem, rodziną i wartościami w społeczeństwie: - Po raz kolejny spotykamy się na obchodach wydarzenia, którego ideą jest wspieranie rodziny. Badania socjologiczne pokazują, że dla wielu ludzi najważniejszym miejscem w życiu jest rodzina. Dzieci, młodzież i dorośli podkreślają iż najbezpieczniej czują się w rodzinach. To rodzina dostarcza im najbardziej podstawowych potrzeb, kształtuje ich postawy i chcemy w ten sposób wspierać tę komórkę społeczeństwa. Z drugiej strony ważne jest też, aby w społeczeństwie, w którym wzrasta liczba rozwodów, sporo dzieci ma problemy w szkole i dlatego chcemy pokazać, że warto stawiać na wartości - mówiła Teresa Niewiadomska z Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

- Chcemy, by ten dzień był refleksją dotyczącą odpowiedzialności, także władz państwowych, samorządowych, ale i innych grup społecznych - za rodzinę, jej kondycję w każdym etapie rozwoju. By problemy społeczne, które dotyczą rodziny, wypłynęły nie tylko na bazie opinii publicznej, ale dały też do myślenia jednostkom samorządowym, społecznym i organizacjom pozarządowym - dodała Ewelina Goździewicz z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Obchody odbędą się 25 marca w godzinach od 11:00 do 13:00 w Sali im. Stefana Wojciecha Trąpczyńskiego w Starostwie Powiatowym. W programie przewidziano wykład dr. Krzysztofa Szwarca "Demograficzny obraz Polski w aspekcie prokreacyjnym" oraz dr. n.med. Michelle Robinsona "Kształtowanie społecznych postaw. Wychowanie do wartości na Jamajce". Przy tej okazji wręczona zostanie także Srebrna Odznaka Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, którą otrzyma Katolicka Szkoła Podstawowa Rodzice-Dzieciom z okazji 10-lecia swojego istnienia w dowód wdzięczności za promowanie wartości rodziny.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane