piątek, 15 marca 2019 13:23

Więźniowie zatrzymywali ruch na drodze

 
Więźniowie zatrzymywali ruch na drodze fot. Rafał Wichniewicz

Nietypową inicjatywę wykazali więźniowie, przebywający w Zakładzie Karnym w Gębarzewie. Dwóch z nich przeprowadzało dziś dzieci przez jezdnię na ruchliwej szosie przecinającej Żydowo.

O tym iż ruch na drodze krajowej nr 15 jest duży, nie trzeba przekonywać nikogo, kto porusza się na tej trasie nawet raz na jakiś czas. O tym, że każdy może stać się sprawcą lub uczestnikiem wypadku, przekonują nas doniesienia z całego kraju. Dlatego należy zdejmować nogę z gazu i przestrzegać przepisów, które w zakresie ruchu drogowego z roku na rok coraz bardziej się zaostrzają. 

W piątkowe południe na przejściu dla pieszych w Żydowie pojawili się więźniowie z Zakładu Karnego w Gębarzewie. Włączyli się oni w akcję profilaktyczną przeprowadzania na pasach dzieci wracających ze szkoły do domów. 

- Jest to miejsce bardzo ruchliwe, bardzo niebezpieczne i postanowiliśmy, że grupa skazanych, która angażuje się w proces resocjalizacji, zaangażowała się w krzewienie postaw proobywatelskich, związanych z kreowaniem wizerunku bezpiecznego poruszania się wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym pomysł, aby zaangażowali się w pomoc szkolnej młodzieży - mówił kpt. Krystian Rynarzewski, rzecznik prasowy ZK Gębarzewo.

Jeden z osadzonych, który brał udział w akcji, odsiaduje w gębarzewskim więzieniu karę 5 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przyczyną zdarzenia było zajmowanie się telefonem komórkowym, zamiast pilnowaniem drogi: - Pewnego dnia w moim życiu zdarzył się wypadek, zginęły dwie osoby i jestem za to odpowiedzialny. Czuję się zobowiązany, by pomóc w angażowaniu się społecznie - mówił Błażej Hadrzyński. 

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza qwerty poniedziałek, 18 marca 2019 08:59 napisane przez qwerty

  co za bzdura....

 • Link do komentarza kierowca niedziela, 17 marca 2019 06:42 napisane przez kierowca

  Akcja typu ustawka pod publiczkę - na dwóch osadzonych biorących w niej udział przypadło dwóch policjantów i minimum jeden strażnik więzienny. Tak mi wynika ze zdjęć. Zaangażownane zasoby ludzkie mogłyby być wykorzystane w bardziej praktycznych miejscach. Szczególnie, że, jak to widać na zdjęciach, jest Pani, która na co dzień przeprowadza pieszych.
  Jeśli ta akcja będzie kontynuowana i wprowadzona jako codzienną rutyna bez dodatkowych środków z policji to jestem za:)

 • Link do komentarza Szymon Zieliński sobota, 16 marca 2019 17:34 napisane przez Szymon Zieliński

  Bardzo fajna i pożyteczna inicjatywa! Brawo dla pomysłodawców i wykonawców! Panowie, przyjeżdżajcie z tą akcją do Gniezna bo tu, na gnieźnieńskich ulicach coraz niebezpieczniej. Szczególnie na Roosevelta, Sobieskiego, Wrzesińskiej, 3 Maja.

 • Link do komentarza Marian sobota, 16 marca 2019 13:36 napisane przez Marian

  Krystian dlaczego bez czapki????

 • Link do komentarza przemysław piątek, 15 marca 2019 21:34 napisane przez przemysław

  Panie Kapitanie a może by Pan ich zostawił bez nadzoru przez 1 h. to ilu by dotrwało do końca pańskiej zmiany?

 • Link do komentarza Yemplariusz piątek, 15 marca 2019 20:59 napisane przez Yemplariusz

  Dwóch więźniów, z czego jeden w ogóle nie zainteresowany tematem, drogówka - 2 widocznych policjantów, strażnik więzienny pewnie nie jeden, jakaś pani też przeprowadzająca - siłe zaangażowane straszne, koszta duże, przeprowadzonych z 1- - 20 uczniów i co z tej akcji wynikło, poza artykułem i paroma zdjęciami ???? Akcja na jakiś szum medialny????

 • Link do komentarza pieszy piątek, 15 marca 2019 16:03 napisane przez pieszy

  Akcja godna pochwały, ale dlaczego w Żydowie nie ma świateł na tym newralgocznym skrzyżowaniu, trudno zrozumieć.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane