piątek, 15 marca 2019 18:23

Kulinarna uczta w ZSP nr 1

  mn
Kulinarna uczta w ZSP nr 1 zdjęcie nadesłane

W piątek 15 marca w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 gościł szef dużej poznańskiej firmy cateringowej Łukasz Dura.

Właściciel firmy "U leniwej Danuty" poprowadził warsztaty kulinarne dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Tematem kolejnych już warsztatów były dania tradycyjnej kuchni polskiej.

Uczniowie klasy III TŻ b pod okiem specjalisty przygotowali prawdziwą polską ucztę: tatar z oliwą suszoną z pomidorami, żurek z jajem pasztetowym, policzki wieprzowe w sosie kurkowym, kluski śląskie i modrą kapustę z żurawiną na czerwonym winie. Smak i zapach potraw przygotowanych na warsztatach zadowolił nawet najbardziej wybrednych smakoszy, a zbliżające się święta Wielkanocne będą okazją do zaserwowania potraw na rodzinnych stołach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane