Wydrukuj tę stronę
wtorek, 19 marca 2019 09:14

Zmiany w komisji wybierającej dyrektora szpitala

 
Zmiany w komisji wybierającej dyrektora szpitala fot. Rafał Wichniewicz

We wtorkowy ranek radni powiatowi zebrali się na sesji, by zmienić skład komisji konkursowej, której zadaniem będzie decyzja ws. wyboru dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o liście kandydatów, którzy ubiegają się o stanowisko dyrektora gnieźnieńskiej lecznicy. Propozycje przedstawione przez siedmiu zainteresowanych, którzy przeszli weryfikację dokumentów, będą teraz rozważane przez komisję, która do 29 marca musi wybrać konkretną osobę. 

We wtorek 19 marca radni spotkali się na nadzwyczajnej sesji zwołanej przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego. Jednym z dwóch punktów rozpatrywanych w trakcie posiedzenia była zmiana składu osobowego komisji konkursowej, powołanej kilka tygodni temu. Zgodnie z treścią uchwały wprowadzającej wspomnianą modyfikację z komisji konkursowej odwołano Monikę Boruszewską, powołaną niedawno na funkcję dyrektora Wydziału Zdrowia. Powód? - Złożyła rezygnację, nie podając przyczyny, niemniej my tę rezygnację przyjęliśmy - przyznała przed sesją wicestarosta Anna Jung. Drugą osobą, którą odwołano z komisji konkursowej, jest dotychczasowa przedstawicielka Rady Społecznej ZOZ - Alina Kujawska-Matanda. 

Decyzją większości radnych w miejsce Moniki Boruszewskiej do komisji konkursowej powołano Waldemara Markiewicza, który kilka dni temu został dyrektorem Wydziału Organizacyjno-Prawnego w Starostwie Powiatowym, a Rada Społeczna ZOZ w miejsce dotychczasowej przedstawicielki, rekomendowała radnego Radosława Sobkowiaka.

12 komentarzy