środa, 20 marca 2019 08:00

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego poza centrum miasta

 
Rozpoczęcie sezonu motocyklowego poza centrum miasta archiwum redakcji

Po raz pierwszy od kilku lat motocykliści nie zainaugurują sezonu na Rynku. Ilość pojazdów, która ostatnim razem przybyła do Gniezna, była już zbyt duża.

Informację taką podano na ostatnim posiedzeniu Komisji Promocji, Kultury i Turystyki w trakcie omawiania planów imprez, realizowanych przez instytucje muzealne działające na terenie Gniezna.

Jak wiadomo, gnieźnieńskie zloty motocyklowe zarówno na otwarcie, jak i zamknięcie sezonu, od lat przyciągały do Grodu Lecha tysiące miłośników tych maszyn. To jednak spędzało sen z powiek pozostałym mieszkańcom Gniezna, bo choć kawalkady ulicami miasta oraz na drogach powiatu wzbudzały spore zainteresowanie wielu osób, to jednak powodowały także utrudnienia w ruchu, momentami paraliżujące całe miasto. Za każdym razem w komentarzach pojawiały się skrajne komentarze zwolenników, jak i przeciwników tej imprezy. 

W tym roku zrezygnowaliśmy z rynku. Przy nie wiem jak dużych zasobach, nie jesteśmy w stanie zrobić przepustowości głównej arterii, jaką jest ul. Dąbrówki i Warszawska, a w razie gdyby coś się stało, to karetka i straż pożarna nie jest w stanie się przedostać - przekazał Sławomir Gronek z ClassiC Veteran Motorcycle Club Poland, które to stowarzyszenie prowadzi Muzeum Zabytków Kultury Technicznej:W tym roku zrobimy otwarcie już tylko i wyłącznie na zapleczu naszego muzeum, a więc na terenie jednostki. Liczymy, że goście i tak przyjadą do Gniezna. Tegoroczna impreza odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 12:00 na zielonym zapleczu ww. muzeum, zlokalizowanego na terenie byłej jednostki wojskowej przy ul. Wrzesińskiej.

Gnieźnieńskie otwarcia oraz zamknięcia sezonu są jedną z największych tego typu imprez w kraju. Nawet większe miasta, które organizują podobne zloty, nie przyciągają tylu motocyklistów, ilu się pojawia w Pierwszej Stolicy Polski. Nie wiadomo, jak zmiana formuły wpłynie na zainteresowanie tegorocznym otwarciem, ale licząc się z popularnością poprzednich edycji, spodziewać się można tłumów nie tylko z Gniezna i okolic, ale także z kilku ościennych województw.

23 komentarzy

 • Link do komentarza Teresa 199494939# czwartek, 04 kwietnia 2019 06:25 napisane przez Teresa 199494939#

  Kur,, co to za sprawiedliwość teraz będzie bieg europejski to aż 8 ulic będzie zamkniętych , a jak bedzie otwrzarcie sezonu motocyklowego to komuś przeszkadza że by były na godzinę kilka ulic zamkniętych

 • Link do komentarza Mieszkaniec Gminy czwartek, 28 marca 2019 21:49 napisane przez Mieszkaniec Gminy

  joli@onet.eu - Twój komentarz to coś w stylu "każdy pijak to złodziej". Zastanów się może krew oddana przez jednego z motocyklistów podczas "Motoserca" uratuje życie Twoje lub kogoś z Twoich bliskich - czy wtedy przyjdzie czas na refleksję nad prostackim myśleniem?..

 • Link do komentarza Lech środa, 27 marca 2019 00:07 napisane przez Lech

  Niedziela Palmowa. Święto Chrztu Polski.

 • Link do komentarza joli@onet.eu wtorek, 26 marca 2019 12:41 napisane przez joli@onet.eu

  Dawcy nerek, sezon czas zacząć i operacje!

 • Link do komentarza kizia mizia poniedziałek, 25 marca 2019 14:20 napisane przez kizia mizia

  Jasne, brawo za pomysł!!Usuńmy te głośne motocykle!! Zróbmy kolejna procesję, niech ludzie blokuja wraz z księdzem ulice!! To wszystkim będzie pasowało!!

 • Link do komentarza mirek sobota, 23 marca 2019 20:51 napisane przez mirek

  każdy chce pod siebie,ukrywając związane z tym kłopoty dla innych,coraz bardziej się nawzajem oszukujemy,rynek to nie miejsce dla motorów głośnej muzyki ,latami czekaliśmy na spokojne miejsca robiąc tam miejsca spokoju ,odpoczynku wyłączając te miejsca z ruchu dotyczy to rynku,i ulic przyległych i niech tak zostanie a motorów w takiej ilości nikt w innym miejscu nie ugości świat pęka w szwach prędzej czy póżniej będziecie musieli się z tym pogodzić,sory ja tak to widzę

 • Link do komentarza Gązo sobota, 23 marca 2019 12:56 napisane przez Gązo

  Parodia w jednostce jest skifa

 • Link do komentarza Avalon piątek, 22 marca 2019 08:45 napisane przez Avalon

  To jest prywatna impreza i decyzja klubu.

 • Link do komentarza ekonomista piątek, 22 marca 2019 08:36 napisane przez ekonomista

  W Czerniejewie mają niewykorzystane tereny zwane strefą ekonomiczną to niech nowy starosta co przecinał wstęgi teraz zrobi tam zjazdy motocyklowe za opłatą i będzie kasa na szpital

 • Link do komentarza czyste powietrze piątek, 22 marca 2019 08:32 napisane przez czyste powietrze

  procesje nie hałasują i nie kopcą spalinami tak jak motocykle

 • Link do komentarza mieszkaniec centrum czwartek, 21 marca 2019 23:33 napisane przez mieszkaniec centrum

  Wy naprawdę potraficie żartować. Po pierwsze nie piszcie : "do naszego pięknego miasta" bo ono z dnia na dzień i z roku na rok jest coraz brzydsze. Tak się nagle martwicie o gastronomię? Przecież motocykliści wcale nie korzystali z gnieźnieńskich lokali, bo każdy trzymał swoją kierownicę, co najwyżej potrzebne byłyby Food Trucki, ale one na ogół są przyjezdne i nie powodują wzrostu obrotów gnieźnieńskich przedsiębiorców! I dobrze, ze nie będzie tego hałasu w centrum bo mamy prawo do spokoju i czystego powietrza.

 • Link do komentarza taka prawda czwartek, 21 marca 2019 21:36 napisane przez taka prawda

  O 12 to większość lokali gastro jest zamknięta, a motocykliści jedzą kiełbasy na zielonymzapleczu. Jedyny obrót to miała malinka na tumskiej, reszta lokali śpi bo im na klienteli nie zależy

 • Link do komentarza Drek czwartek, 21 marca 2019 20:02 napisane przez Drek

  Godzinka w niedzielę plus obrót dla gastronomii i stacji. Komu to przeszkadza? Procesje też wyprowadzić na obrzeża. Rynek przyciągał wielu motonitów. Teraz przyjadą ostatni raz podejrzewam.. LwG

 • Link do komentarza Drek czwartek, 21 marca 2019 19:51 napisane przez Drek

  Godzinka w niedzielę plus obrót dla gastronomii i stacji. Komu to przeszkadza? Procesje też wyprowadzić na obrzeża. Rynek przyciągał wielu motonitów. Teraz przyjadą ostatni raz podejrzewam.. LwG

 • Link do komentarza inż. Wuefemka czwartek, 21 marca 2019 06:28 napisane przez inż. Wuefemka

  Nie będzie tej specyficznej atmosfery. To też cios w gnieźnieńską gastronomię. Decyzyjna klapa. A może lepiej na popegerowskim ugorze ? Z żoną już do Was nie przyjedziemy na prowincjonalną imprezę.

 • Link do komentarza Damian środa, 20 marca 2019 22:27 napisane przez Damian

  @ lipa - procesje tak się mają do rajdów motocyklowych, jak konie do koniaków!

 • Link do komentarza Tomasz środa, 20 marca 2019 16:20 napisane przez Tomasz

  Jak 2 dni w roku miasto bedzie zblokowane i zakorkowane przez motocyklistów to nic nikomu by sie nie stało. Większe miasta są codziennie korkowane. Zamiast przyciągać turystów do naszego pieknego miasta i organizować tak duże imprezy to wszystko jest robione na opak. Żenada. Miasto faktycznie uspione przez wladze i tylko dbanie jest o emerytów i rencistów. Zakażmy jeszcze odpustu na św Wojciecha bo przecież główne ulice miasta są poblokowane na 3 dni aż. Ludzie nie mogą dojechać do wlasnych mieszkań. Hałas caly czas bo przecież gra głośno muzyka. To nikomu nie przeszkadza. Następny jest bieg Lechitów. Przejezd jest możliwy tylko obwodnicą, wiaduktem przy dalkach i wiecznie zamknietym przejazdem kolejowym gdzie stoi sie i czeka 15 min az pociag przejedzie z prekoscia 30km/h. To nikomu nie przeszkadza? Moim zdaniem ta impreza powinna sie odbyc jak dotychczas było to organizowane. Przejazd zajmuję około 1h. Do tego nie wszyscy motocykliści jadą tą trasą. Miasto żyło dzięki tej imprezie i przyciagało to osoby nawet z odległych rejonów o około 150km (widać było po rejestracjach). Miasto usypiane... Nic tylko wyprowadzać się stąd.

 • Link do komentarza LechuS środa, 20 marca 2019 15:35 napisane przez LechuS

  I piekna impreza poszla w pis...du bo komus sie niepodobal halas ale jak ida procesje koscielne i blokuja miasto wtedy jest ok.najlepiej zakazac miec motor jezdzic nim wtedy bedziecie zadowoleni???moto bylo jest i bedzie a na rynek I TAK POJADE WBREW WSZYSTKIM.POKARZMY ILU NAS JEST

 • Link do komentarza TM środa, 20 marca 2019 13:35 napisane przez TM

  Ciekawe jak my dojedziemy na zajęcia w PWSZ... Tym to już się nikt nie przejmuje.

 • Link do komentarza Jacek środa, 20 marca 2019 10:15 napisane przez Jacek

  Czy tylko w Gnieźnie jest ul. Dąbrówki i Warszawska? Mamy Rynek i Płac Św. Wojciecha. Sporo miejsca. Trasę też można ustawić inaczej. Wyłączając pas na obwodnicy. 01 listopada tak można zrobić, na bieg europejski też, to dlaczego na paradę nie można. Coś tu nie gra. Trzeba tylko chcieć.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane