poniedziałek, 25 marca 2019 19:55

Wandal odpowie za rozkucie drogi

 
Wandal odpowie za rozkucie drogi kadr z nagrania

Do komendy Policji trafiło już zgłoszenie na działanie, którego kilka dni temu dopuścił się jeden z mieszkańców Gniezna na ul. Składowej.

W miniony piątek w Internecie opublikowany został film, na którym Bogdan Bentyn, znany także jako "Boguś", za pomocą młota pneumatycznego kuje kolejne dziury na ul. Składowej. Problem związany z nawierzchnią na tej ulicy jest dobrze znany wielu mieszkańcom Gniezna, a powody, dla których jezdnia ta jest cały czas w takim stanie, wyjaśnialiśmy dwukrotnie kilka tygodni temu (zobacz więcej: Ul. Składowa ma zostać zamknięta oraz "Cały czas szukamy rozwiązania"). 

Niestety, najprawdopodobniej nie wszystkim wiedza w tym zakresie jest wystarczająca, czego dowodem jest kolejny czyn "Bogusia", po raz kolejny noszący znamiona wandalizmu. Do sprawy odniósł się też prezydent Tomasz Budasz: - Ulica Składowa jak wygląda aktualnie wszyscy wiemy. Trwają cały czas nasze negocjacje z właścicielami galerii handlowej w sprawie ich partycypacji w naprawie ulicy – ale to absolutnie nie upoważnia nikogo, by niszczyć ją jeszcze bardziej! Jako Urząd Miejski będziemy dążyć do ukarania każdego przejawu takiego działania.

Jak dodał prezydent, sprawa została zgłoszona na Komendę Powiatową Policji i "Boguś" odpowie teraz za niszczenie mienia publicznego. Poprzednim jego "wyczynem" było wspięcie się na komin parowozowni, po zejściu z którego trafił do szpitala "Dziekanka".

18 komentarzy

 • Link do komentarza Micio środa, 03 kwietnia 2019 07:57 napisane przez Micio

  Brawo Boguś, miasto daje dupska z wypełnianiem swoich obowiązków. Stan drogi tragiczny od lat...

 • Link do komentarza boguś roguś wtorek, 02 kwietnia 2019 20:32 napisane przez boguś roguś

  stop making stupid people famous i tyle w temacie

 • Link do komentarza tutejszy poniedziałek, 01 kwietnia 2019 09:31 napisane przez tutejszy

  Tej władzy, która ma za zadanie służyć społeczeństwu, a zachowuje się wielkopańsko, widocznie w inny sposób nie da się inaczej wskazywać na konieczność wykonywania przez nią ich obowiązków.

 • Link do komentarza avalon piątek, 29 marca 2019 12:52 napisane przez avalon

  Ulica Składowa - sprawdziłem na stronie miasta - jest drogą gminną, z więc należy do miasta. Niewielki pawilon handlowy w miejscu dawnego zakładu stolarskiego powstał w zeszłym roku. Nie mieszkam w Gnieźnie od wielu lat, jednak pamiętam, że ta ulica od zawsze była w tragicznym stanie.

  Wnioskując - miasto przez kilkadziesiąt lat nic nie robiło z tą ulicą, podobnie jak razem z WZDW i ZDP nie zrobiło nic w kwestii ronda a teraz chcą zmusić właściciela pawilonu handlowego, żeby wybudował nowa ulice i jeszcze rondo obok. Mało tego - stosują zwykły szantaż i wymuszenie zamykając tą ulicę.
  Czy niebawem, jak uda im się zastraszyć właściciela pawilonu handlowego, będą tak samo postępować z innymi firmami i w końcu z mieszkańcami?

  To jest absurd ale przede wszystkim bezczelność Urzędu Miejskiego.

 • Link do komentarza wilk środa, 27 marca 2019 12:33 napisane przez wilk

  Jest koniec marca,już 3 miesiące TRZY MOSTY są zamknięte i wszyscy wiedzieli na czele z prezydentem Bjudaszem,że tak będzie co najmniej od października zeszłego roku,że ul. Składowa i szczególnie WITKOWSKA przyjmie główny ruch samochodowy,a tam CAŁY CZAS KRAJOBRAZ KSIĘŻYCOWY,dziura na dziurze, a władze sobie śpią dalej,a kaska z naszych podatków co miesiąc leci na konto,po co się wysilać,krótko po wyborach?????? Więc nie ma się co dziwić człowiekowi,że przejął wreszcie inicjatywę i zrobił,określę to w waszych lewackich słowach........... taki PERFORMERS!!!!!! Może wreszcie postkomuszy ZARZĄD DRÓG zacznie coś robić,bo widać prezydent ma to TERAZ w pompce,ważniejszy marsz tęczowy w główce !!!!

 • Link do komentarza Mka środa, 27 marca 2019 11:58 napisane przez Mka

  Pomijając obecną aktywność Pana Bogdana, która przybiera formę performansu, choć niezbyt udanego to ciekawi mnie inna sprawa. Dlaczego Pan Bogdan ostatecznie nie został aktorem? Pytam bez złośliwości. Ponieważ Pan Bogdan nie grał jedynie epizodów...

 • Link do komentarza h środa, 27 marca 2019 09:42 napisane przez h

  Czy ktoś w tym mieście zainteresuje się wreszcie żeby zrobić porządek z menelami co okupują wiatę przystankową na ul. Armii Krajowej ? No i żeby tam jakiś porządek był bo jest brudno i śmierdzi. To jest kpina że tyle lat to trwa i ludzie czekający na autobus nie mają gdzie się schronić jak są opady i jest zimno. Hej w tym magistracie , jak nie to postawcie tam drugą wiatę normalną dla korzystających z komunikacji miejskiej. Żeby nie było że tam jakiś "Boguś" wywali meneli albo wiatę i znowu będzie na niego.

 • Link do komentarza widzący inaczej środa, 27 marca 2019 09:19 napisane przez widzący inaczej

  Widziałem jak drogowcy naprawiają te dziury to najpierw takim młotem tak samo wykuwają asfalt po brzegach, to może ten "Boguś" nie jest wandal tylko społecznik co chciał pomóc w tych robotach albo bardziej zmobilizować miasto do remontów ulic ?

 • Link do komentarza micio środa, 27 marca 2019 08:35 napisane przez micio

  Jestem po stronie Bogusia- nawet się zrzucę na mandat. W drastyczny sposób zwrócił wszystkich uwagę na bylejakość zarządzania miastem- super że powstają nowe rzeczy, ale potrzeba także dbać o nie i je utrzymywać w należytym stanie a nie udawać że jest cacy.
  Dobrze że jest taka postać jak Pan Boguś.
  Swoją drogą- przecież są jakieś umowy z galerią handlową... miało być przebudowane rondo- dużo się o tym mówiło itp. a wyszło jak zawsze- na obiecankach

 • Link do komentarza głos z pierwszej stolicy wtorek, 26 marca 2019 19:33 napisane przez głos z pierwszej stolicy

  Fakt że dalsze psucie jest przegięciem ale jak określić nie podejmowanie na bieżąco naprawiania wcześniej powstałych dziur w ulicach pierwszej stolicy

 • Link do komentarza Jam_Jest wtorek, 26 marca 2019 11:35 napisane przez Jam_Jest

  p. Boguś stara się wszelkimi sposobami zwrócić uwagę na opieszałość tych, którzy za swoje obowiązki pobierają dość wysokie apanaże, ale mimo wszystko, nie specjalnie do ww. obowiązków się przykładają — stąd bunt p. Bogusia.
  Jak długo włodarze miasta, czy też odpowiednie osoby będą prowadzić "przepychankę" ("negocjacje") w sprawie ul. Składowej z obecnie znajdującą się tam galerią? Kpina !!!

  Dlatego jest w tym mieście ktoś, kto pokazuje gdzie powinna być skierowana uwaga tych, co tym miastem zarządzają, i za co miasto im płaci z naszych podatków.

  Brawo p.Boguś!!!

 • Link do komentarza humanista wtorek, 26 marca 2019 06:43 napisane przez humanista

  Tu są fundusze na pokrycie szkód.

  https://msp.money.pl/wiadomosci/chybiona-inwestycja-w-kopalnie-kryptowalut-nie-sadzilem-ze-taki-numer-nam-wywina-6353642234407041a.html


  https://msp.money.pl/wiadomosci/pseudoinwestycja-w-kryptowaluty-od-was-dowiedzialem-sie-ze-probowali-ratowac-spolke-6358641632688257a.html

 • Link do komentarza Prezes poniedziałek, 25 marca 2019 23:52 napisane przez Prezes

  Pan Bogdan Bentyn nie wie co ma ze sobą robić. Jego kolejna zagrywka budzi już politowanie i skłania do postawienia pytania, czy aby jest On w pełni władz umysłowych. Rzadko zgadzam się z Prezydentem Budaszem, ale w tym przypadku ma całkowitą rację.

 • Link do komentarza Co za pajacowanie poniedziałek, 25 marca 2019 23:37 napisane przez Co za pajacowanie

  Kiedy się skończy pajacowanie tego jegomoscia? Przecież za chwilę na "uciemiezonego" obywatela zrobią zbiórkę na siepomaga i dalej będzie pracował. Najlepsze jest to, że gość chciał wbić się w politykę zachlysnal się oklaskami na Facebooku blisko 10 tyś "znajomych" a jak przyszło co do czego to się okazało że otrzymał 20 kilka głosów. Ludzie lajkowali te wybryki a tak naprawdę mieli z niego niezły ubaw. Liczba oddanych głosów pokazała jaki tak naprawdę zebrał elektorat.

 • Link do komentarza Olaf poniedziałek, 25 marca 2019 22:28 napisane przez Olaf

  Hmmm lokalny celebryta?
  Na portalu filmowym występuje jako aktor w kilku starszych produkcjach. :)

 • Link do komentarza bzyk poniedziałek, 25 marca 2019 21:47 napisane przez bzyk

  Panie redaktorze, to nie jest młot pneumatyczny tylko spalinowy. Pneumatyczny jak sama nazwa wskazuje jest na sprężone powietrze. Czyli ,,Boguś" musiałby mieć jeszcze sprężarkę. A właścicielem ulicy nie jest Galeria tylko Urząd Miasta i to do niego należy remont ulicy.

 • Link do komentarza gnieżnianin poniedziałek, 25 marca 2019 21:12 napisane przez gnieżnianin

  A kto odpowie za zniszczoną niedawno pozadzoną zieleń i chodnik przy nowo powstałym parkingu pod wiaduktem na świetokrzeskiej tego nikt nie widzi jakaś kosmiczna budowa .

 • Link do komentarza Olo poniedziałek, 25 marca 2019 20:23 napisane przez Olo

  Biedny czlowiek,nie potrafi znaleźć swojego miejsca w zyciu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane