czwartek, 28 marca 2019 13:36

Wpadł, bo jechał w niedozwolonym miejscu

  UM

W miniony wtorek, podczas prowadzonej kontroli kierowców poruszających się na ul. Tumskiej wbrew obowiązującemu zakazowi, strażnicy miejscy ujawnili mężczyznę z zakazem prowadzenia pojazdów.

26 marca br. strażnicy miejscy w Gnieźnie prowadzili kontrole kierowców poruszających się  wbrew zakazowi ruchu, jaki obowiązuje na ul. Tumskiej. Pomimo, że  funkcjonuje on tam od dawna i to w dni powszednie (z wyjątkami), wielu kierowców za nic ma obowiązujące  przepisy i urządza sobie skrót przy katedrze.

Tego dnia po godz. 17.00 zatrzymano do kontroli Waldemara K., kierowcę samochodu dostawczego marki Iveco, który nie posiadał przy sobie prawa jazdy, dopuścił się wykroczenia poprzez jazdę w miejscu zakazu ruchu, za co przyjął stosowny mandat karny. Nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że okazał się nim kierowca jednej z firm kurierskich, który miał dwukrotnie orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za przestępstwo. Podejrzewanego o kolejne przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego przekazano Policji. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Trelemorele piątek, 29 marca 2019 15:47 napisane przez Trelemorele

  Gdyby mieszkaniec miał prawo jazdy albo inaczej gdyby znał przepisy to wiedziałby że taki zakaz w większości miast nie dotyczy służb miejskich które nie muszą błyskać aby gdzieś wjechać pod zakaz. Ale takie treleelemele w necie szybko idzie. Tylko trzeba poczytać w widomej sprawie

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 29 marca 2019 07:12 napisane przez rowerzysta

  Albo za jeżdżenie po parkach samochodem - ktoś chce zdjęcie?

 • Link do komentarza Urzędnik piątek, 29 marca 2019 07:03 napisane przez Urzędnik

  Straż miejska w mieście w ogóle nie dba o porządek. Miasto jest brudne. Otwierany jest tzw trakt królewski a jest zaśmiecony. To nie do przyjęcia. Polityka Budasza to m.in. brudne miasto.

 • Link do komentarza obserwator piątek, 29 marca 2019 00:08 napisane przez obserwator

  Mieszkaniec, pod znakiem masz dopisek kogo ten znak nie dotyczy! Czytanie ze zrozumieniem nie boli! SM wcale nie musi używać sygnałów w tym miejscu.

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 28 marca 2019 20:38 napisane przez Mieszkaniec

  A ja się pytam kto da mandat straży miejskiej za poruszanie się na tytułowej ulicy bez oznakowan świetlnych. Jak wszyscy to wszyscy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane