piątek, 29 marca 2019 08:19

Poszukiwany dyrektor dla Urzędu Pracy

 
Poszukiwany dyrektor dla Urzędu Pracy źródło: Google Street View

Starostwo Powiatowe poinformowało o naborze na stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Kandydat musi spełniać kilka zasadniczych wymagań.

Do 8 kwietnia br. potencjalni kandydaci, którzy chcieliby objąć stanowisko dyrektora PUP, mogą składać dokumenty, by ubiegać się o funkcję dyrektora gnieźnieńskiego "pośredniaka". Od 2007 roku urzędem kierowała Małgorzata Matczak, która od grudnia ub. roku pełni rolę sekretarza w Starostwie Powiatowym. Obowiązki od tego czasu sprawuje Jerzy Koczan.

Od kandydatów, którzy zdecydowaliby się wystartować w naborze, poza standardowymi wymaganiami dotyczącymi obywatelstwa i niekaralności, posiadać muszą wykształcenie wyższe prawnicze lub administracyjne, minimalny 5-letni staż pracy oraz co najmniej 3-letni okres zatrudnienia na stanowisku zarządzającym dużym zespołem ludzkim.

Ponadto przyszły dyrektor musi posiadać znajomość oraz umiejętność stosowania przepisów prawnych m.in. szczególnie dotyczących ustawy o promocji zatrudnienia, instytucjach rynku pracy, kodeksu postępowania administracyjnego, prawa zamówień publicznych oraz finansów, a także dotyczących kwestii socjalnych, świadczeń oraz osób niepełnosprawnych. Wymagana będzie także znajomość procedur pozyskiwania środków pozabudżetowych.  Ponadto kandydat musi wykazywać się umiejętnością kierowania zespołem pracowników, rzetelnością, dyspozycyjnością oraz odpornością na stres i sytuacje konfliktowe.

Kandydaci muszą przedstawić przede wszystkim koncepcję funkcjonowania urzędu oraz inne niezbędne w procesie naboru dokumenty.

9 komentarzy

 • Link do komentarza wilk niedziela, 31 marca 2019 00:28 napisane przez wilk

  Może ja się zgłoszę ??? Może mnie POKO czyli postkomuna wybierze ???

 • Link do komentarza bezrobotny sobota, 30 marca 2019 19:08 napisane przez bezrobotny

  Po co starosta przesuwał dotychczasową dyrektorkę urzędu pracy na stołek sekretarza, skoro nie miał zapewnionego zastępcy? No bo chyba ten konkurs to nie kolejny pic i fotomontaż? Poza tym ciekawe jest, ile rząd włożył kasy w różne kursy i doksztalcenia byłej dyrektorki przez wszystkie lata pracy i to wszystko poszło na zmarnowanie. Tak PO rujnuje Polskę?

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 30 marca 2019 09:31 napisane przez Mieszkaniec

  Moja siostra ma wykształcenie Wyższe w kierunku prawa. Doskonale nadawałaby się na to stanowisko. Odważna, stanowcza i umiałaby pokierować tą instytucją. Ludzie o dobrym wykształceniu i ściśle kierunkowym ( prawnym lub technicznym )muszą szukać pracy, gdyż ich specjalizacja jest konkretna. niestety odpowiednich stanowisk jest mało. A to akurat jest odpowiednie. Tylko czy odpowiednie również byłoby wynagrodzenie oraz uczciwa rekrutacja ?

 • Link do komentarza Gniezno pierwsza stolica wesołego miasteczka piątek, 29 marca 2019 22:23 napisane przez Gniezno pierwsza stolica wesołego miasteczka

  Karuzeli ciąg dalszy! A mówiliście, ze tylko w PiSie wszystko się kręci :-)))

 • Link do komentarza humanista piątek, 29 marca 2019 16:04 napisane przez humanista

  Panie Starosto, zmierza Pan do ostatniej kadencji w życiu - obsada w lecznictwie, to prawie nepotyzm (tak nieoficjalnie) nie ma podstaw na to dyrektorstwo. Nie można obsadzać tego stanowiska partnerką kolegi, tu potrzebna osoba kompetentna.

 • Link do komentarza właściciel piątek, 29 marca 2019 14:31 napisane przez właściciel

  Wreszcie ktoś podjął konkretną decyzje o zmianie dyrektora U.P

 • Link do komentarza Kumpel piątek, 29 marca 2019 11:00 napisane przez Kumpel

  Konkurs hi hi...

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 29 marca 2019 09:35 napisane przez rezigiusz

  Może jakiś teolog lub zootechnik wystartuje wszak jest takich dwoje w PGN którzy spełniają wszelkie kryteria no i co najważniejsze urodzeni są do rządzenia no i maja odpowiednie legitymacje "szkolne" choć po linii partii mienią się obrońcami konstytucji i demokracji tak podle łamanej w ich mniemaniu przez obecnie rządzących Rzeczpospolitą Polską. Oni wszak woleli by aby RP była kolejnym nNiemieckim landem zarządzanym przez "panne bez dzieci" i to im nie przeszkadza lecz bardzo im przeszkadza że lider PiS jest kawalerem z kotem.

 • Link do komentarza piter piątek, 29 marca 2019 08:57 napisane przez piter

  Jak naboru na sekretarza nie było to po co robić nabór na dyrektora ? Przecież to zbędna fatyga.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane