czwartek, 04 kwietnia 2019 08:18

Społeczność Gminy Czerniejewo upamiętniła św. Jana Pawła II

 
Społeczność Gminy Czerniejewo upamiętniła św. Jana Pawła II zdjęcia: Aneta Zych i Miłosz Nowicki

Mieszkańcy Gębarzewa oraz innych okolicznych wsi, po raz kolejny wspólnie obchodzili 14. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. 

Wtorkowy wieczór wypełniony był wspomnieniami z pontyfikatu papieża Polaka, który został wybrany na tron Piotrowy w październiku 1978 roku, a także z okresu jego wcześniejszej działalności. Rocznica śmierci Ojca Świętego od lat jest okazją dla lokalnej społeczności, która dobrze pamięta wydarzenia z czerwca 1979 roku, kiedy Jan Paweł II wylądował na błoniach między Gnieznem i Gębarzewem w trakcie swojej pierwszej pielgrzymki do ojczyzny.

2 kwietnia wszyscy spotkali się w sali wiejskiej w Gębarzewie, by wziąć udział w wydarzeniu zatytułowanym "Kosz Wspomnień". W jego trakcie mieszkańcy gminy Czerniejewo, wcielając się w role, przypominali postać kard. Karola Wojtyły, a później także już Jana Pawła II. Nie zabrakło słów wspomnień, ale także wspólnego śpiewu.

Tuż po tym, co wytrwalsi uczestnicy, udali się w tradycyjnym rajdzie pieszym na dawny poligon w miejsce lądowania papieża w 1979 roku. Tam, wzorem lat poprzednich, Towarzystwo Przyjaciół Żydowa, przy wsparciu OSP Żydowo naświetlającemu miejsce spotkania, zorganizowało wspólne czuwanie wraz ze śpiewami, podczas którego nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni św. Jana Pawła II – Barki.

zdjęcia: Aneta Zych i Miłosz Nowicki

2 komentarzy

  • Link do komentarza Tom piątek, 05 kwietnia 2019 00:07 napisane przez Tom

    Przyjdą na paradę rownisci w niedzielę palmową

  • Link do komentarza nina czwartek, 04 kwietnia 2019 14:20 napisane przez nina

    a w gnieznie pod palacem arcybiskupim tylko 12 osob 21 ,37 smutne

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane