piątek, 05 kwietnia 2019 07:38

Zderzenie dwóch samochodów. Wezwano śmigłowiec LPR

 
Zderzenie dwóch samochodów. Wezwano śmigłowiec LPR źródło: OSP Mieleszyn

W czwartkowe, wczesne popołudnie na skrzyżowaniu dwóch dróg w Przysiece w gminie Mieleszyn, doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Do zdarzenia doszło 4 kwietnia, chwilę po godzinie 14:00 na skrzyżowaniu szosy prowadzącej z Gniezna do Janowca Wielkopolskiego oraz dochodzącej do niej drogi z Mieleszyna w kierunku Popowa Ignacewa.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierująca samochodem marki BMW, 49-letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego na skrzyżowaniu dróg zderzyła się z samochodem marki Peugeot Partner, którym kierował 39-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Mieleszyn oraz JRG Gniezno, które po przybyciu na miejsce zastały dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowo-bocznym. Pojazdami podróżowali tylko kierujący. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielono pomocy przedmedycznej obu poszkodowanym, a także odłączono akumulatory w obu pojazdach.

Po dotarciu zespołu ratownictwa medycznego i przebadaniu jednego z kierujących, na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po jego przybyciu ostatecznie jednak zadecydowano o przewiezieniu obu poszkodowanych do szpitala w Gnieźnie. Ruch w rejonie zdarzenia odbywał się wahadłowo. Dokładne okoliczności wypadku ustali policja. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

źródło: OSP Mieleszyn i PSP Gniezno 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane