piątek, 05 kwietnia 2019 10:42

„Szkoła w chmurze” po raz czwarty

 
„Szkoła w chmurze” po raz czwarty fot. Rafał Wichniewicz

Możliwości zwiększenia kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz poznanie dobrych praktyk oraz technologii, jakie daje nam współczesność - to główne wątki kolejnej edycji spotkania dla dyrektorów i nauczycieli pt. "Szkoły w chmurze".

Czwarta konferencja tematyczna, która odbywa się tradycyjnie w murach Szkoły Podstawowej nr 12 na os. Kazimierza Wielkiego, przyciągnęła licznych przedstawicieli środowiska związanego z oświatą. Wszystko to za sprawą "Szkoły w chmurze - budowanie kompetencji cyfrowych w XXI wieku", które to hasło przyświeca tegorocznemu spotkaniu trwającemu dwa dni.

- Zależy nam na tym, aby dostosowywać to, co mamy do zaoferowania naszym uczniom, a więc aby proces edukacyjny był coraz bardziej usprawniany i odpowiadał na to, co daje nam postęp technologiczny. Edukacja musi być do tego dostosowana, a z uczniem musimy rozmawiać jego językiem, a więc także za pomocą tych środków. Stąd też cykliczne konferencje "Szkoły w chmurze" - mówił wiceprezydent Michał Powałowski.

- Dla nas ten projekt jest ważny, szczególnie iż kształtujemy młodych ludzi. Dzisiejsza młodzież rodzi się z technologią i wychodzimy jej naprzeciw. Chcielibyśmy, aby się z tą technologią rozwijali i umieli z niej korzystać, aby robili to bardzo mądrze. Młody człowiek rodzi się i od razu w jego zasięgu jest pilot, telefon itp., ale nie umieją z tego korzystać, znając tylko kilka przycisków. My chcemy im pokazać to bardzo szeroko i mądrze, stawiając na to byśmy umieli rozwiązywać problemy, abyśmy dostali narzędzie, które jest ogólne, ale które możemy wykorzystać na każdym etapie edukacyjnym - przekazał Artur Rudnicki, learning delivery specialist z firmy Microsoft.

Konferencja adresowana jest do dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów szkół oraz przedszkoli i innych placówek edukacyjnych. Ma formułę dwudniowego spotkania, podczas którego uczestnicy biorą udział w prelekcjach zaproszonych gości oraz w warsztatach. W programie konferencji znajdują się wykłady poruszające temat kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz wskazaniu dobrych praktyk zastosowania technologii w procesie edukacyjnym w XXI wieku. Warsztaty dotyczyć będą programowania, robotyki i przykładów wykorzystania rozwiązań chmurowych, wybranych narzędzi Office 365, portali edukacyjnych w procesie nauczania. Zajęcia warsztatowe poprowadzone są przez nauczycieli-praktyków i podmioty działające na rynku edukacyjnym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny