sobota, 06 kwietnia 2019 11:27

Tłumy na drzwiach otwartych w III LO

 
Tłumy na drzwiach otwartych w III LO fot. Rafał Wichniewicz

Pokazy samoobrony, umiejętności tanecznych, a także zdolności językowych czy... sekcja świńskiego serca. To tylko część atrakcji, jakie dla kandydatów do szkoły średniej zaprezentowano w III Liceum Ogólnokształcącym.

Takiego zainteresowania nie spodziewali się nawet sami organizatorzy, kiedy to w bramie gmachu przy ul. Sobieskiego w sobotni poranek pojawiło się ponad trzysta młodych osób. Wszyscy przybyli, by zapoznać się z ofertą placówki, przygotowaną dla nich na kolejny rok szkolny. 

Zanim jednak bliżej poznali zakres wiedzy, jaki można w niej zdobyć, zostali zaproszeni do udziału w krótkim pokazie umiejętności uczniów III LO. W sali sportowej zaprezentowano (niekiedy z humorem) kilka kierunków kształcenia - klasę ratownictwa medycznego, humanistyczno-kulturową, policyjną oraz rekreacji ruchowej. Tuż po tym wszyscy zostali zaproszeni do samej szkoły, gdzie w klasach każdy miał okazję porozmawiać z nauczycielem lub uczniem, którzy informowali o zakresie kształcenia, możliwościach zdobywania dodatkowych doświadczeń oraz praktyki. Te ostatnie były nawet prezentowane dosłownie i na wyciągnięcie ręki.

Uczniowie podstawówek oraz gimnazjów (a także ich rodzice) będą mieli teraz czas na przemyślenie swojego wyboru.

1 komentarz

  • Link do komentarza Mama poniedziałek, 08 kwietnia 2019 07:28 napisane przez Mama

    Fajne małe klasy ma ta szkoła. W tych klasach właściwie nikt nie siedzi w ostatnim rzędzie !! Super kameralna szkoła . Takiej zawsze chcelismy dla naszych dzieci

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane