niedziela, 07 kwietnia 2019 08:10

Stracili w pożarze dom. Potrzebują pomocy w odbudowie

 
Stracili w pożarze dom. Potrzebują pomocy w odbudowie źródło: OSP Dąbrówka Kościelna

Rodzina, która kilka dni temu straciła dom w pożarze, pozostała bez dachu nad głową z dwójką dzieci. Ich trzecie ma się urodzić już w czerwcu. Chcieliby powrócić do swojego mieszkania.

Zdarzenie miało miejsce w minioną środę 3 kwietnia w Karczewku w gminie Kiszkowo. Wówczas to doszło do pożaru na poddaszu drewnianego budynku, a w wyniku działania ognia oraz wiązaną z tym kilkugodzinną akcją gaśniczą, budynek został poważnie uszkodzony.

Rodzina z dwójką córek obecnie pozostała bez dachu nad głową, a ich trzecie dziecko rodzi się już w czerwcu. Dlatego, by pomóc w odbudowie, zorganizowano zbiórkę pieniędzy, co pozwoli w naprawie dachu i uporządkowanie domu na tyle, by w czerwcu mogli spokojnie powitać swojego synka na świecie.

Wszyscy, którzy mogą, proszeni są o przekazywanie datków za pomocą serwisu zrzutka.pl - kliknij by pomóc.

3 komentarzy

 • Link do komentarza humanista piątek, 12 kwietnia 2019 21:35 napisane przez humanista

  Jeśli pogorzelcy nadal nie mają gdzie mieszkać, to proszę przez redakcję o kontakt. Udostępnię dom do jesieni.

 • Link do komentarza hartownik poniedziałek, 08 kwietnia 2019 16:19 napisane przez hartownik

  "Pomóc trzeba, to taki zwyczajny ludzki obowiązek." !?
  Obowiązkiem to jest ubezpieczenie domu, a nie pomoc każdemu, kto nie chce/nie potrafi zabezpieczyć siebie i rodziny przed zdarzeniami losowymi.

  Niewątpliwa tragedia dla rodziny. Nie znam ich sytuacji, oprócz tego co widać na zdjęciach i w opisie.

  Zadaję sobie jednak pytanie, dlaczego miałbym im pomóc? Bo dziecko w drodze? Skoro nie zabezpieczyli się - żałowali na ubezpieczenie - to warto pomyśleć o wynajmie mieszkania! Dzieci będą miały dach nad głową. Nie będzie to wymarzony, drewniany domek pod lasem, ale chyba nie o to chodzi!? Ma być bezpiecznie dla dzieci, więc chyba nie tędy droga, aby odbudowywać czyjeś marzenia o domu.

 • Link do komentarza Mila niedziela, 07 kwietnia 2019 08:25 napisane przez Mila

  Pomóc trzeba, to taki zwyczajny ludzki obowiązek. Ale cisna się słowa na temat zagrożenia, bo jak można wybudować drewniany dom wśrod lasu i drzew dotykajacych prawie budynku? Uroda i czar to jedno, ale bezpieczeństwo przede wszystkim!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane