Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 12:55

Śniadanie wielkanocne w Jarząbkowie

  mn
Śniadanie wielkanocne w Jarząbkowie zdjęcie nadesłane

W niedzielne przedpołudnie mieszkańcy Jarząbkowa spotkali się w Wiejskim Domu Kultury na wspólnym śniadaniu. Inicjatorem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich z Jarząbkowa oraz sołtys Krystian Rynarzewski wraz z radą sołecką.

Wspólny posiłek poprzedziła Msza św. w kościele p.w. św. Marcina w Jarząbkowie. W przededniu najważniejszego święta w Kościele katolickim, lokalna społeczność miała możliwość uczestniczyć w inicjatywie, która pozwoliła na chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego i przy wspólnym stole spotkać się w gronie rodziny, bliskich i sąsiadów.

W śniadaniu wielkanocnym w Jarząbkowie wziął udział zaproszony na tę okazję starosta Piotr Gruszczyński wraz z małżonką, wicestarosta Anna Jung oraz wójt Gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz. W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli również radni Gminy Niechanowo Agnieszka Ratajczak, Teresa Bartz, Bożena Jaworska, Marzanna Trzaskawka i Jacek Wolicki, radny Powiatu Gnieźnieńskiego Zbigniew Bręklewicz oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego Łukasz Kaszyński. - Jestem pełen podziwu dla tak wspaniałego pomysłu jakim jest wspólne śniadanie wielkanocne. Ta inicjatywa łączy ludzi i sprawia, że małe społeczności integrują się, spędzając wspólne chwile razem - powiedział starosta.

Wójt Szymon Robaszkiewicz zaznaczył, że aktywność ludzi jest ważnym elementem właściwego funkcjonowania miejscowości, a pomysł mieszkańców Jarząbkowa zasługuje na wyrazy uznania. Dziękuję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Jarząbkowie oraz radzie sołeckiej, za zorganizowanie śniadania wielkanocnego. To dzięki waszemu zaangażowaniu możemy dziś się tu spotkać i kosztować smaczne dania. Chciałbym podziękować również wszystkim mieszkańcom, bo to w Was jest potencjał, który daje mi motywację do działania - powiedział sołtys Jarząbkowa Krystian Rynarzewski. Rozmowy przy wspólnym stole i spędzony razem czas, z pewnością zaowocuje kolejnymi pomysłami, które przyczynią się do integracji lokalnej społeczności.

Galeria

1 komentarz