wtorek, 09 kwietnia 2019 08:13

Strażacy sprawdzali się na terenie zakładu w Lulkowie

 
Strażacy sprawdzali się na terenie zakładu w Lulkowie źródło: PSP Gniezno

W miniony poniedziałek kilka zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie.

Największy tego typu obiekt w regionie, na terenie którego znajdą się hale sortowni oraz składowiska odpadów, po raz kolejny był miejscem ćwiczeń, sprawdzających organizację działań ratowniczo-gaśniczych na wypadek pożarów lub innych zagrożeń, jakie mogą wystąpić w tym miejscu.

8 kwietnia zastępy z Gniezna, a także OSP z Trzemeszna, Kruchowa, Strzyżewa Smykowego, Trzemżala i Wymysłowa zostały zadysponowane do ZZO w Lulkowie. Jednocześnie przeprowadzono ćwiczenia sprawdzające istniejące procedury alarmowania służb ratunkowych oraz nadzorowano ewakuację zakładu, zarządzoną przez kierownictwo. W dalszym scenariuszu, po stwierdzeniu "pożaru" hałdy śmieci, przeprowadzono akcję gaśniczą. Ponadto udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie, która spadła z rusztowania i doznała urazu. 

Po ćwiczeniach na wszystkich strażaków czekał ciepły posiłek zorganizowany przez kierownictwo zakładu. Wnioski i spostrzeżenia, które powstały pozwolą na lepsze i sprawniejsze działania podczas kolejnych ćwiczeń lub działań ratowniczo-gaśniczych.

źródło: PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane