wtorek, 09 kwietnia 2019 15:34

Egzaminy w szkołach nie są zagrożone

 
SP nr 12 SP nr 12 źródło: Google Street View

Ośmioklasiści oraz uczniowie gimnazjów, którzy jutro powinni przystąpić do testów, mogą to czynić bez żadnego kłopotu.

Jak poinformował Urząd Miejski, dyrektorzy poszczególnych szkół wypracowali rozwiązanie, które mimo panującego strajku sprawi iż będzie można przeprowadzić egzaminy zgodnie z harmonogramem.

Uczniowie ostatnich klas podstawówek oraz gimnazjów w najbliższych dniach przystąpią do testów. Każdy z egzaminów w kolejnych dniach także odbywać się ma bez żadnych zmian:  gimnazjalistów w środę 10.04, czwartek – 11.04 i piątek – 12.04 oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych w poniedziałek – 17.04, wtorek – 18.04 i środę – 19.04. Dotyczy to tych placówek, dla których organem prowadzącym jest Miasto Gniezno.

Wtorek 9 kwietnia jest drugim dniem trwającego strajku w oświacie. Odsetek nauczycieli, którzy nie przystąpili do pracy w przedszkolach, podstawówkach, gimnazjach oraz szkołach średnich na terenie Gniezna, utrzymał się praktycznie na tym samym poziomie, co w dniu wczorajszym.

19 komentarzy

 • Link do komentarza Jolka piątek, 12 kwietnia 2019 21:33 napisane przez Jolka

  Zanim ktoś jeszcze będzie popierał strajk nauczycieli, to najpierw niech przeczyta BIP- oświadczenia radnych z gmin powiatu za rok 2017, którzy są tylko nauczycielami a dowie się że ich wynagrodzenia zawarte są w przedziale 60-80 tyś. rocznie. Obecnie ich zarobki są na wyższym poziomie z uwagi na fakt podwyżek w roku 2018 i 2019. Kłamstwem są ich twierdzenia o bardzo niskich wynagrodzeniach i 40 godzinnym tygodniu pracy przy etacie 18 godzin lekcyjnych. Faktem jest że początkujący nauczyciel zarabia zbyt mało, ze względu na zbyt rozpiętą siatkę płac i brak nadgodzin, i nie ma dodatku 20% stażowego, ale ich minimalna płaca na terenie wiejskim jest powiększana o kolejne 10%.

 • Link do komentarza wilk czwartek, 11 kwietnia 2019 07:28 napisane przez wilk

  PENSUM nauczyciela NIE wynosi 18 godzin ,wynosi 13,5 godziny !!!!!! Prosty rachunek matematyczny !!!! Wszyscy tzw. NAUCZYCIELE,którzy porzucili dzieci i uczniów w czasie egzaminów,NIE NADAJĄ się do pracy w szkole,są zwykłymi miernymi materialistami i CYNIKAMI !!!! Powinni natychmiast być wyrzuceni na ZASIŁEK dla BEZROBOTNYCH,bez prawa wykonywania zawodu,jak już napisałem wcześniej i jeszcze raz to powtarzam !!!!!!! Przypominają mi pewnego alimenciarza,zgaszonego kodziarza,którego w większości grono strajkujących popiera,powiedział,że........ za bodajże 7 800 na rękę nie jest w stanie wyżyć i mu się nie opłaca pracować ...........

 • Link do komentarza Nie Belfer środa, 10 kwietnia 2019 18:22 napisane przez Nie Belfer

  Niech już zakończą ten strajk bo i tak nic nie zyskają, rząd się nie ugnie!!!! A dzieciaki będą musialy to odrobić . A poza tym szkoda, ze nauczyciele nie wspominają o tym, ze większą ich część pracuje przynajmniej w dwoch szkołach, oczywiście między 8 a 16.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 10 kwietnia 2019 16:56 napisane przez czytelnik

  40+ - czytaj dokładnie. Komentatorzy, jak sam osobiście sprawdziłem, odnoszą się tylko do dochodów nauczycieli z tytułu pracy pomijając diety i inne dodatki.

 • Link do komentarza humanista środa, 10 kwietnia 2019 12:18 napisane przez humanista

  W każdym systemie są łamistrajki.
  Jest szansa, jak w latach '80 pozbyć się bolszewi!!!
  Nie dajcie się przekupić, jak przekupuje się tych na 500 +.
  Na kiełbasę wyborczą łapią się tylko rejony po pegerowskie. Im i w komunie dokładano.

 • Link do komentarza 40+ środa, 10 kwietnia 2019 10:35 napisane przez 40+

  do Prezesa - oświadczenia majątkowe radnych dotyczą osób o statusie nauczycieli dyplomowanych ze stażem min. 20-30 lat, z funkcją dyrektora lub polityka otrzymującego intratne dodatki (nagroda prezydenta, nadgodziny). Stąd te dochody. Nauczyciel ze stażem kilkuletnim nie ma nawet 2 tysięcy netto na miesiąc. Jest wykorzystywany w szkole bez nadgodzin, dodatków. Dlatego wielu z nich chce wyjechać za granicę podcierać 4 litery niemieckim emerytom lub uczyć imigranckie dzieci. Inaczej nie da się tu żyć na swoim.

 • Link do komentarza Prezes środa, 10 kwietnia 2019 00:42 napisane przez Prezes

  W skład wynagrodzenia nauczyciela poza wynagrodzeniem zasadniczym wchodzi szereg dodatków: za wysługę lat, motywacyjny, funkcyjny, za warunki pracy. Ponadto nauczyciele otrzymują wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i zastępstwa doraźne. Przypominam także o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym, obligatoryjnym świadczeniu urlopowym i jednorazowym dodatku uzupełniającym w przypadku gdy nie zostało osiągnięte określonego wynagrodzenia. Ponadto przypominam, ze nauczyciele korzystają z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, gdzie odpis na jednego nauczyciel jest w podwójnej wysokości oraz zakładowego funduszu zdrowotnego. Nauczyciel może także otrzymać nagrodę dyrektora szkoły, organu prowadzącego szkołę, kuratora oświaty i ministra edukacji narodowej. Proszę teraz wziąć Kodeks pracy i poczytać sobie do czego ma prawo normalny człowiek.Miarą osiągniętego dochodu jest roczne zeznanie podatkowe, ale nauczyciele tego nie chcą ujawniać. Polecam lekturę oświadczeń majątkowych radnych- nauczycieli i jakoś nie wynika z nich, aby otrzymywali oni marne grosze, a wprost przeciwnie, wynikają z nich kwoty w przedziale od 4 800 zł do 5 500 zł miesięcznie.
  .Jest cały rok do strajkowania - strajk w czasie egzaminów pokazuje, że poziom etyczny nauczycieli upadł bardzo nisko. Takie postępowanie to łajdactwo w stosunku do uczniów i ich rodziców, więc niech się nie zdziwią reakcjom na takie postępowanie.

 • Link do komentarza niePO wtorek, 09 kwietnia 2019 22:50 napisane przez niePO

  Zgłaszajmy się na egzaminatorów! Nie zostawiajmy uczniów na pastwę Broniarza!

 • Link do komentarza Rodzic wtorek, 09 kwietnia 2019 21:43 napisane przez Rodzic

  Emerytowani nauczyciele maja swoj rozum i nie szkodza dzieciom jak obecni ich nastepcy. Wstyd dla nauczycieli ktorzy wlasny interes stawiaja nad dobro dzieci. Pamietajcie ze my rodzice to zapamietamy. Wstyd.

 • Link do komentarza Harry S. Truman wtorek, 09 kwietnia 2019 21:26 napisane przez Harry S. Truman

  W ramach ciekawostki, jak niesie wieść gminna, jednym z łamistrajków, emerytów, których zapewni miasto do Komisji jest były wieloletni dyrektor jednego z gimnazjów, a poza tym wieloletni radny i częsty kandydat w wyborach startujący z list nominalnie partii lewicowej...

 • Link do komentarza rodzic wtorek, 09 kwietnia 2019 21:22 napisane przez rodzic

  Jestem mamą gimnazjalisty. W imieniu swoim i syna dziękuje wszystkim ktorzy zasilą składy komisji. Egzaminy są olbrzymim stresem dla dzieci i traktowanie ich jako karty przetargowej jest zwyczajnie nadużyciem.

 • Link do komentarza Ja wtorek, 09 kwietnia 2019 20:56 napisane przez Ja

  Brawo dla tych nauczycieli którzy będą przy egzaminach. Dzieci nie mogą być tu pokrzywdzone. A tak na marginesie to czy przywódcy związkowi którzy brylują teraz w mediach też nie dostaną swych uposażeń za czas strajku tak jak strajkujący nauczyciele?

 • Link do komentarza Realistka wtorek, 09 kwietnia 2019 20:33 napisane przez Realistka

  Nie rozumiem co ma znaczyć komentarz napisany przez zdesperowanego . Co mają do tego emeryci.

 • Link do komentarza mgr wtorek, 09 kwietnia 2019 19:20 napisane przez mgr

  Zdesperowanemu życzę takiej emerytury, jaką ja otrzymuje za 40 lat pracy zawodowej w tym za wybrane najlepsze lata w oświacie. Nie zapomniałam, jak jest w placówkach oświatowych, pracowałam jak mrówka za nędzne grosze i nawet na myśl mi nie przyszło strajkować. Dlatego idę wspomóc szkołę z podniesioną głową, bo uważam, że dzieci NIGDY, ale to PRZENIGDY nie powinny być kartą przetargową w jakichkolwiek żądaniach strajkowych. A pan Broniarz przynosi wstyd całemu środowisku nauczycielskiemu i dziwię się nauczycielom, którzy dają sobą tak bardzo manipulować.

 • Link do komentarza Stefan wtorek, 09 kwietnia 2019 18:10 napisane przez Stefan

  Super! Teraz MEN będzie miał wszystkich nauczycieli w d... Niech sobie strajkują wzbudzając coraz większe podziały społeczne. Ciekawe jak nauczyciele - emeryci spojrzą na siebie w lustro... Za 15 złotych tak się poniżyć ....

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 09 kwietnia 2019 18:09 napisane przez mieszkaniec

  ha ha ... wypracowali...? rodzice wywieźli by ich na taczkach i jak teraz wyjdziecie z tego z twarzą? przed społeczeństwem. Niestety otworzyliście puszkę pandory i została ta grupa wykorzystana, tylko nie wiem czy walczą o prawo czy przywileje?
  i żeby nie było wątpliwości za godziwą prace , należny się godziwe wynagrodzenie

 • Link do komentarza zawiedziony wtorek, 09 kwietnia 2019 18:06 napisane przez zawiedziony

  Wstyd, nauczyciel, osoba której rodzice zaufali zgotowali niepewny los swoim uczniom.

 • Link do komentarza prawda wtorek, 09 kwietnia 2019 17:41 napisane przez prawda

  Nauczyciele, skoro sami siebie nie szanujecie, nie oczekujcie, że inni będą Was szanować.. zapraszam do strajku w lipcu...wtedy Was wysłuchają :):):)...

 • Link do komentarza zdesperowany wtorek, 09 kwietnia 2019 16:30 napisane przez zdesperowany

  Trud nauczycieli zaprzepaszczony. Nauczyciel nie strajkuje - trudno. Nauczyciel działający przeciw swojej grupie zawodowej - wstyd. Dlaczego nauczyciel występuje przeciw nauczycielom. Dlaczego emeryci zapomnieli jak to jest w szkole. A jest znacznie gorzej niż za ich czasów. Nie musi pójść na egzaminy gimnazjalne. ??????????????

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane