Wydrukuj tę stronę
piątek, 12 kwietnia 2019 12:36

Oświadczenie prezydenta ws. manifestacji 13 kwietnia

 
Oświadczenie prezydenta ws. manifestacji 13 kwietnia archiwum redakcji

Prezydent Tomasz Budasz wydał oświadczenie, kierowane zarówno do uczestników sobotnich wydarzeń, jak i mieszkańców miasta, szczególnie śródmieścia.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił moje decyzje, zakazujące organizacji wszystkich zgromadzeń publicznych na terenie miasta Gniezna w dniu 13 kwietnia 2019 roku (czyli w najbliższą sobotę). 

Szanując wyrok niezawisłego sądu - jako urząd podjęliśmy wszelkie czynności przewidziane prawem.

Jeżeli to możliwe proszę wszystkich gnieźnian, a przede wszystkim mieszkańców ścisłego centrum o zachowanie rozwagi i dołożenie wszelkich starań związanych z zabezpieczeniem swojego mienia.

Biorąc pod uwagę fakt, że planowanych jest kilkanaście zgromadzeń, liczba biorących w tych wydarzeniach osób będzie duża. Trudno dziś wyrokować, jakie nastroje towarzyszyć będą manifestantom, ale biorąc pod uwagę, że organizatorami są zarówno zwolennicy LGBT, jak również środowiska prawicowe, kibicowskie i tym podobne, temperatura wydarzeń może być znacząca. Dlatego raz jeszcze proszę mieszkańców, przebywających w mieście gości, ale i samych uczestników tych zgromadzeń o zachowanie spokoju, poszanowanie obowiązujących zasad i przepisów powszechnie obowiązującego prawa; należytą kulturę słowa i wzajemne uszanowania praw innych.

Raz jeszcze proszę wszystkich o zrozumienie i zachowanie spokoju.

Jak przekazał nam prezydent, odnośnie wczorajszej decyzji Sądu Okręgowego w Poznaniu, Miasto Gniezno złożyło apelację. Wyrok w tej sprawie ma zapaść dzisiaj.


Jednocześnie gnieźnieńska Policja informuje o utrudnieniach w ruchu, jakie mają wystąpić w centrum Gniezna w sobotę 13 kwietnia w godzinach od 12:00 do 18:00: - Jeżeli będą się Państwo wybierać do centrum lepiej zostawić samochód w domu albo pojechać drogą, która ominie manifestujących - informuje komenda.

Poniżej mapa marszu oraz kontrmanifestacji:

 

Galeria

9 komentarzy