niedziela, 14 kwietnia 2019 10:59

Zbiórka krwi „Krewniacka PWSZ-tka”

 
Zbiórka krwi „Krewniacka PWSZ-tka” archiwum redakcjiz

„Krewniacka PWSZtka” to projekt realizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. H. Cegielskiego w Gnieźnie we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Głównym celem „Krewniackiej PWSZtki” jest propagowanie idei oddawania krwi i szpiku kostnego dla osób potrzebujących. Poprzez honorowe krwiodawstwo, przekazujemy drugiemu człowiekowi coś, co nas nic nie kosztuje, a dla biorcy stanowi bezcenny dar życia. 

Zależy nam tym, aby w naszą akcję włączyło się jak najwięcej osób, którzy wspierają tę ideę, dlatego nasze wydarzenie ma charakter cykliczny i odbywa się dwa razy w ciągu roku akademickiego. 

W poniedziałek 15 kwietnia br. odbędzie się kolejna już, stacjonarna zbiórka krwi w Kampusie PWSZ Gniezno, na którą serdecznie zapraszamy: wykładowców akademickich, studentów, nauczycieli, uczniów szkół średnich, honorowych dawców krwi oraz wszystkich, którzy w sposób aktywny chcieliby przyłączyć się do naszej akcji.

Akcja ma charakter otwarty, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Gniezna do włączenia się do naszej akcji.

Zbiórka odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia w godzinach od 9:00 do 14:00 w Kampusie PWSZ przy ul. Wrzesińskiej - budynek nr 5, sala nr 112.


Kto może zostać dawcą krwi? 

  • każda osoba, która ukończyła 18 rok życia i nie przekroczyła 65 roku życia
  • osoba całkowicie zdrowa bo tylko wtedy, oddana krew nie spowoduje uszczerbku
  • na zdrowiu, a pomoże biorcy
  • osoba, której waga wynosi powyżej 50 kg

Chcąc oddać krew należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem: paszport, prawo jazdy, z wpisanym numerem pesel

W jaki sposób przygotować się do oddania krwi?

1. Przed przyjściem należy zjeść lekki posiłek. Nigdy nie należy oddawać krwi na czczo.
2. Przed oddaniem krwi należy wypić dużo wody niegazowanej.
3. Należy sprawdzić przeciwwskazania – niektóre przebyte choroby czy ostatnio wykonywane zabiegi, dyskwalifikują potencjalnych krwiodawców w sposób tymczasowy lub stały –

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane