niedziela, 14 kwietnia 2019 13:39

Motocykliści rozpoczęli sezon - fotogaleria

 
Motocykliści rozpoczęli sezon - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Kilkuset motocyklistów pojawiło się w niedzielne południe na terenie byłej jednostki wojskowej przy ul. Wrzesińskiej. Tym samym właściciele zmotoryzowanych jednośladów zainaugurowali kolejny sezon.

Nie na rynku, bez parady ulicami miasta, ale za to od razu w kameralnym otoczeniu dawnych budynków wojskowych. Klub motocyklowy ClassiC w tym roku zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy w nowej formule, która oznaczała rezygnację z niekończącej się kawalkady pojazdów, przetaczających się przez Gniezno. O tym, że sporej części uczestników jak najbardziej odpowiada ta forma, przemawiają setki maszyn, które pojawiły się na terenie przy ul. Wrzesińskiej. To tu, na zielonym zapleczu Muzeum Zabytków Kultury Technicznej przygotowano atrakcje dla wszystkich gości.

Po dotarciu do byłej jednostki, motocykliści z najróżniejszych zakątków kraju, mogli skosztować przygotowanej strawy, dokonać zakupu akcesoriów do swoich strojów, wziąć udział w różnych turniejach siłowych oraz konkursach z nagrodami. Ponadto nie brakowało ekspozycji unikalnych egzemplarzy jednośladów czy możliwości sprawdzenia swojej maszyny na specjalnym urządzeniu. Wszystkim motocyklistom pozostaje w rozpoczynającym się sezonie życzyć tylko jednego - bezpiecznej jazdy!

5 komentarzy

 • Link do komentarza kizia mizia wtorek, 16 kwietnia 2019 07:28 napisane przez kizia mizia

  Oj widzę, że mała frekwencja w tym roku...Organizatorom pewnie o to chodziło, aby wyelimonować większość uczestników i aby stawili się tylko klubowicze...szkoda, że myślą tylko o sobie. Tak nie zachowuje sie motocyklowa brać, oj nie!!! Wielki żal!!!

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 15 kwietnia 2019 07:31 napisane przez Mieszkaniec

  Won z rozpoczęciem sezonu na rynku ... hałas jak by z dżungli się urwali !!!! Niech sobie otwierają sezon gdzie indziej ! A nie paraliżują swoją nieumiejętna jazda całe miasto ! Do tego 1/3 rozpoczyna sezon bez prawa jazdy na motocykl !!!! To już absurd !!!! Co roku wypadki motocyklistów w dzień rozpoczęcia sezonu !!!!!Brawo dla tych którzy powiedzieli stop temu dziwacznemu grupowaniu się na płycie rynku !!!!! I nie płaczcie ze jakaś tam manifestacja mogła a wy nie ..... hehe

 • Link do komentarza Juty poniedziałek, 15 kwietnia 2019 06:21 napisane przez Juty

  To był ledwie cień, poprzednich imprez. Przyjechałem z szacunku dla klubu, ale niedosyt ogromny.

 • Link do komentarza pio niedziela, 14 kwietnia 2019 18:59 napisane przez pio

  Ciekawe marsz był bezpieczny a parada i początek wiosny z motocyklami był zagrożeniem dla Gniezna

 • Link do komentarza Puzel niedziela, 14 kwietnia 2019 15:10 napisane przez Puzel

  Co wy pieprzycie że sporej części odpowiada ta formuła bez zbiórki na rynku.wszyscy z którymi rozmawiałem( i nie byli to tylko motocykliści )maja niedosyt i żal że nie było zbiórki na rynku co pokazała frekwencja.to był najciekawszy moment z całego rozpoczęcia,Ale jak zwykle trzeba zniszczyć coś fajnego i nie wspomnę o demonstracji z dnia poprzedniego gdzie pół miasta było zablokowanie przez kilka godzin.no i motocykliści nie dewastuja miasta Tak jak poprzednicy.żenada żenada i jeszcze raz żenada

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane