wtorek, 16 kwietnia 2019 09:59

Przeładowane pojazdy zamiast złych spalin. Rekordzista o ponad 5 ton

 
Przeładowane pojazdy zamiast złych spalin. Rekordzista o ponad 5 ton źródło: Inspekcja Transportu Drogowego

Inspekcja Transportu Drogowego wraz z policją prowadziła akcję "Smog", w trakcie której dokonano wykrycia transportów, które nie powinny w ogóle wyjechać z uwagi na przeładowanie.

10 kwietnia inspektorzy z gnieźnieńskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z Policją z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gnieźnie prowadzili akcję przy użyciu dymomierza, sprawdzając jakość spalin kontrolowanych pojazdów. Przy tej okazji postanowiono także sprawdzić normatywność pojazdów typu bus.

W czterech przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej (DMC). Najcięższy z zatrzymanych pojazdów ważył 8,75 tony przy DMC 3,5 tony (przekroczenie o 5,25 tony). Kierowca oprócz maksymalnego mandatu karnego został także zobowiązany do przeładowania nadmiaru ładunku na inny, duży ciężarowy pojazd.

Nie stwierdzono natomiast przypadku nadmiernej emisji spalin w żadnym z kontrolowanych 23 pojazdów. Jednak przy okazji wyszło na jaw wiele innych naruszeń przepisów. Policja zatrzymała 6 dowodów rejestracyjnych i wystawiła 6 mandatów karnych. Z kolei inspekcja 4 mandaty za przekroczenie DMC i jeden z czasu pracy kierowcy. Było też jedno wszczęcie postępowania administracyjnego za niesczytywanie karty kierowcy w terminie.

Wspólne akcje z Policją inspektorzy z Gniezna prowadzą minimum raz w miesiącu, szczególnie z wykorzystaniem dymomierza w ramach działania Smog. Akcje odbywają się głównie poprzez zatrzymywanie pojazdów na punkcie kontrolnym.

źródło: Inspekcja Transportu Drogowego

2 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest środa, 17 kwietnia 2019 08:22 napisane przez Jam_Jest

  ....no tak, łapie się kierowcę z pojazdem mocno przeładowanym, ponieważ stanowi zagrożenie w ruchu drogowym, i to się chwali, natomiast do nagminnego łamania przepisu kodeksu drogowego, dochodzi codziennie u zbiegu ul. Mieszka I z ul. Kościuszki, skrzyżowanie z oświetleniem sygnalizacyjnym.
  W tym miejscu codziennie kierowcy popełniają z pełną świadomością wykroczenie pod postacią wjeżdżania tak na czerwonym świetle, jak i na żółtym, zmuszając pieszych do ucieczki z pasów "bezpieczeństwa" na chodnik.
  Panowie policjanci z gnieźnieńskiej drogówki, macie w swojej "stajni" auta nieoznakowane i wystarczy ustawić się w miejscu, w którym widoczność tego skrzyżowania będzie na tyle widoczna, aby można było zobaczyć jak kierowcy poruszający się po tym skrzyżowaniu, mają poszanowanie kodeksu drogowego i pieszych.

  Wierzajcie mi, włos wam się na głowach się zjeży.

 • Link do komentarza zenek wtorek, 16 kwietnia 2019 12:02 napisane przez zenek

  ale emocje....
  mundurowi już zdrowi, więc teraz po strajku dziękują kierowca za wsparcie...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane