Wydrukuj tę stronę
wtorek, 16 kwietnia 2019 11:24

Drogowe działania policji - piesi i kierowcy z wykroczeniami

 
Drogowe działania policji - piesi i kierowcy z wykroczeniami archiwum redakcji

Wczoraj na terenie naszego powiatu policjanci prowadzili działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", podczas której zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów, ale także i w drugą stronę.

Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, pośpiech czy roztargnienie mogą doprowadzić do tragicznych zdarzeń. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych i rowerzystów, gnieźnieńscy policjanci prowadzili wczoraj działania „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze zwracali uwagę nie tylko na zachowanie kierowców, ale także pieszych i kierujących jednośladami. Najczęściej popełniane błędy przez tą grupę użytkowników to między innymi - przebieganie przez jezdnię, wchodzenie na przejście dla pieszych lub wjeżdżanie na przejazd rowerowy bez wcześniejszego upewnienia się czy będzie ono bezpieczne.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili w sumie 35 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych. Z tej puli aż 25 naruszeń przepisów, popełnili kierowcy samochodów, a piesi byli sprawcami 10 wykroczeń. Funkcjonariusze zapewniają iż podobne działania będą prowadzone także w przyszłości.