wtorek, 16 kwietnia 2019 13:10

Wpadł z narkotykami bo... niebezpiecznie jechał

 
Wpadł z narkotykami bo... niebezpiecznie jechał źródło: KPP w Gnieźnie

Gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego ujawnili prawie 90 gramów marihuany. Właścicielem narkotyków okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego.

W minioną niedzielę 14 kwietnia naczelnik drogówki z Gniezna, wspólnie z innym policjantem, jechali trasą Gniezno – Września w celu wykonania pilotażu autobusu. Tuż przed miejscowością Gulczewo funkcjonariusze zauważyli, że jadący przed nimi kierowca Opla wykonuje niebezpieczne manewry na drodze, stwarzając tym samym zagrożenie na drodze.

Stróże prawa zatrzymali auto do kontroli kilkaset metrów za granicą powiatu gnieźnieńskiego. Z auta wydobywał się charakterystyczny zapach, przypominający marihuanę. Po kilku minutach okazało się, że siedzący za kierownicą 31-latek przewozi znaczne ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania auta policjanci ujawnili i zabezpieczyli prawie 90 gramów narkotyków.

Pilotaż wykonał policjant towarzyszący naczelnikowi, natomiast na miejsce przybył patrol z wrzesińskiej jednostki. Wstępne badanie testerem potwierdziło, iż jest to marihuana. 31-latek został zatrzymany, a z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem w stanie po użyciu narkotyków sprawcy pobrano krew do badań. Już został doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Sprawa jest w toku. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Gnieźnie

1 komentarz

  • Link do komentarza Roman wtorek, 16 kwietnia 2019 13:19 napisane przez Roman

    Naczelnik WRD z innym policjantem .... haha ale trzeba było podkreślić że Naczelnik !!!! A inny policjant to już mało ważne :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane