piątek, 19 kwietnia 2019 17:36

Droga Krzyżowa na Winiarach - fotogaleria

 
Droga Krzyżowa na Winiarach - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Spora grupa wiernych uczestniczyła w uroczystej Drodze Krzyżowej, która w piątkowe popołudnie przeszła ulicami tytułowego osiedla.

W Wielki Piątek, punktualnie o godzinie 15:00, spod kościoła pw. bł. Radzyma Gaudentego wyruszyła Droga Krzyżowa, która skierowała się ulicami pięciu osiedli położonych na Winiarach. Przez całą drogę, podczas wspólnych rozważań, duchowni wraz z wiernymi modlili się, kierując swoje prośby w intencji parafian. Na trasie przejścia, krzyż nieśli mieszkańcy poszczególnych osiedli, przedstawiciele różnych organizacji religijnych oraz kapłani i służba ołtarza.

9 komentarzy

 • Link do komentarza rw wtorek, 23 kwietnia 2019 12:58 napisane przez rw

  Egon, parafrazując twój wpis "anonimowe szczekanie jest nachalną ostentacją", a tym drugim wpisem tylko pokazałeś, na jakim poziomie intelektu nadajesz :-)

 • Link do komentarza marrtta poniedziałek, 22 kwietnia 2019 17:52 napisane przez marrtta

  osobiście wolę marsz równości. Tamci ludzie jacyś lepsi.

 • Link do komentarza DK niedziela, 21 kwietnia 2019 09:03 napisane przez DK

  Arka Jarego i Endrju
  Najwygodniej wypowiada się tym, którzy nie byli i nie widzieli.
  ARKA JAREGO - Krzyż niosą poszczególne grupy parafialne, mieszkańcy osiedli, a także kapłani - wszystko jest wg ustalonego planu.
  ENDRJU - Droga Krzyżowa nie zablokowała na dłużej niż 5 minut ul. Gdańskiej, a Policja bardzo dobrze przygotowała objazdy (na te 5 minut przejścia "newralgicznymi ulicami dzielinicy" ), a na drogach osiedlowych ruch nie był na tyle duży, żeby ktoś miał o to pretensje.
  KIEROWCA - jak widać na załączonych zdjęciach nie wszyscy robią zakupy.
  NIEKTÓRZY JAK WIDAĆ ZATRACAJĄ WARTOŚĆ TYCH ŚWIĄT - byleby zrobić zakupy i najeść się oraz pokazać przed rodziną. Aaa i oczywiście ŚWIĘCONKA - bo na nią idą wszyscy, a na Msze to już nie potrzeba (hipokryzja)

 • Link do komentarza Kibic sobota, 20 kwietnia 2019 17:06 napisane przez Kibic

  @Endrju -zgadzam się z tobą.

 • Link do komentarza Kaziu z Rataj sobota, 20 kwietnia 2019 15:18 napisane przez Kaziu z Rataj

  Do kierowcy: widocznie nie wiesz co to za święta. Dla ciebie okazja do żarcia i chlania. Wstyd.
  Do Arka Jarego. Gdybyś był to byś widział że krzyż niosły wszystkie stany i mieszkańcy. Księża też. Dla ciebie niestety najważniejsze święto KK to okazja jak dla kierowcy. Dramat tego narodu.

 • Link do komentarza Zeus sobota, 20 kwietnia 2019 15:03 napisane przez Zeus

  Kierowca to po co Ci te Święta jak nie rozumiesz dlaczego blokują osiedle na czas Drogi Krzyżowej. Jedz na Mazury albo w góry lub Skorzęcin i masz trzy dni wolnego glowa nie boli i spokój. Pozdrawiam

 • Link do komentarza kierowca 2 sobota, 20 kwietnia 2019 12:34 napisane przez kierowca 2

  Biedny kierowco. Ta droga krzyżowa odbywała się na tym osiedlu zanim jeszcze pomyślałeś, żeby zrobić prawo jazdy, także wpisuje się ona w tradycję tej parafii i wspólnoty, a twoje problemy z przejazdem ograniczone do kilku minut nie są końcem świata.

 • Link do komentarza Arka Jarego piątek, 19 kwietnia 2019 21:47 napisane przez Arka Jarego

  Uginające się ramiona krzyża, większość ludzi w czarnych okularach, żaden ksiądz nie niesie krzyża... jest w tym jakiś symbol....

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 19 kwietnia 2019 18:51 napisane przez Kierowca

  Wielki Piątek godzina 15-16, wszyscy robią zakupy na święta a oni jeszcze sobie spacery po osiedlu urządzają i zwiększają korki..

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane