niedziela, 21 kwietnia 2019 10:34

Kilka zastępów gasiło pożar w lesie

 
Kilka zastępów gasiło pożar w lesie źródło: OSP Łubowo

Pięć godzin trwały działania strażaków, którzy w sobotnie południe zostali zadysponowani do pożaru na terenie lasu niedaleko Łubowa.

Zdarzenie miało miejsce 20 kwietnia około 12:00, kiedy to po tej godzinie zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej z Czerniejewa, Łubowa, Lednogóry i Gniezna do pożaru, jaki został zauważony w kompleksie leśnym między Łubowem a Imielnem.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożar występuje w dwóch miejscach oddalonych od siebie o ok. 300 - 400 metrów i obejmuje ściółkę leśną. Jako pierwsi do akcji przystąpili mieszkańcy Imielna, którzy podjęli próbę gaszenia pożaru łopatami. Działania ratowników polegały na rozpoczęciu akcji gaśniczej, dowożeniu wody zastępom działającym w natarciu oraz czerpaniu jej z nieodległego stawu. Cała akcja gaśnicza trwała przez blisko pięć godzin, a wspierana była także przez ww. mieszkańców, którzy pomagali strażakom podczas działań.

Od blisko miesiąca suma opadów w naszym regionie oraz całym kraju jest bardzo niska. Z tego powodu ogłoszono bardzo wysokie zagrożenie pożarowe w lasach. Powyższe zdarzenie nie jest pierwszym z tego typu, jakie już miało miejsce w tym roku w okolicy - kilka dni temu pożar wystąpił w lasach między Czerniejewem a Wrześnią.

źródło: OSP Łubowo, OSP Czerniejewo

1 komentarz

  • Link do komentarza pisanka niedziela, 21 kwietnia 2019 21:29 napisane przez pisanka

    Tu się mieszka bardzo pięknie, okolica jest niezwykle romantyczna, ale jak widać bezpieczeństwo jest cały czas na celowniku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane