Wydrukuj tę stronę
niedziela, 21 kwietnia 2019 10:34

Kilka zastępów gasiło pożar w lesie

 
Kilka zastępów gasiło pożar w lesie źródło: OSP Łubowo

Pięć godzin trwały działania strażaków, którzy w sobotnie południe zostali zadysponowani do pożaru na terenie lasu niedaleko Łubowa.

Zdarzenie miało miejsce 20 kwietnia około 12:00, kiedy to po tej godzinie zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej z Czerniejewa, Łubowa, Lednogóry i Gniezna do pożaru, jaki został zauważony w kompleksie leśnym między Łubowem a Imielnem.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożar występuje w dwóch miejscach oddalonych od siebie o ok. 300 - 400 metrów i obejmuje ściółkę leśną. Jako pierwsi do akcji przystąpili mieszkańcy Imielna, którzy podjęli próbę gaszenia pożaru łopatami. Działania ratowników polegały na rozpoczęciu akcji gaśniczej, dowożeniu wody zastępom działającym w natarciu oraz czerpaniu jej z nieodległego stawu. Cała akcja gaśnicza trwała przez blisko pięć godzin, a wspierana była także przez ww. mieszkańców, którzy pomagali strażakom podczas działań.

Od blisko miesiąca suma opadów w naszym regionie oraz całym kraju jest bardzo niska. Z tego powodu ogłoszono bardzo wysokie zagrożenie pożarowe w lasach. Powyższe zdarzenie nie jest pierwszym z tego typu, jakie już miało miejsce w tym roku w okolicy - kilka dni temu pożar wystąpił w lasach między Czerniejewem a Wrześnią.

źródło: OSP Łubowo, OSP Czerniejewo

Galeria

1 komentarz