wtorek, 23 kwietnia 2019 08:44

Mobilny punkt wydawania kart EKUZ ponownie w Starostwie

  mn
Mobilny punkt wydawania kart EKUZ ponownie w Starostwie archiwum redakcji

W związku z rosnącym zainteresowaniem osób wyjeżdżających do krajów UE i EFTA posiadaniem karty EKUZ, Wielkopolski Oddział NFZ uruchomi po raz kolejny mobilny punkt wydawania tego dokumentu.

Wzorem poprzednich tego typu inicjatyw, jednorazowo w poniedziałek, 13 maja br. w Starostwie Powiatowym pojawi się mobilny punkt wydawania kart EKUZ. Będzie on ulokowany w sali sesyjnej urzędu, w godzinach 9.00 - 17.00.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy z dowodem tożsamości oraz ewentualnymi pełnomocnictwami do złożenia wniosku lub odbioru karty w imieniu innych osób. Każdy uczeń, student lub uczestnik studiów doktoranckich, zgłoszony do ubezpieczenia jako członek rodziny, po ukończeniu 18 roku życia musi załączyć do wniosku kopię aktualnej legitymacji ucznia bądź studenta lub inną formę zaświadczenia o kontynuowaniu nauki. Wniosek o wydanie EKUZ będzie można również wypełnić na miejscu.

Przypominamy także o możliwości sprawdzenia ważności już posiadanej karty. Te informacje znajdują się w dolnym, prawym rogu dokumentu. Termin ważności karty zależy od rodzaju tytułu do ubezpieczenia.

Więcej informacji:

http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane