wtorek, 23 kwietnia 2019 10:21

Utrudnienia w ruchu w odpustowy weekend

 
Utrudnienia w ruchu w odpustowy weekend archiwum redakcji

W związku z obchodami św. Wojciecha, kilka ulic w centrum zostanie zamkniętych na dwa dni. Objazdy będą także dla autobusów MPK.

Tradycyjne uroczystości święta patrona Gniezna połączone z procesją, rozpoczną się dopiero w sobotę wieczorem, jednak już od rana kilka dróg będzie nieprzejezdnych dla kierujących samochodami. Przypominamy, że w tym roku jarmark, wzorem lat ubiegłych, pojawi się na ul. Chrobrego, Mickiewicza i Łubieńskiego. W związku z tym wprowadzone zostaną zakazy parkowania na kilku odcinkach dróg, informujące o dacie i godzinach jego obowiązywania. 

Od piątkowego wieczoru do niedzieli wieczorem z parkowania wyłączone zostaną następujące ulice:

  • ul. Łubieńskiego - odcinek od ul. Mieszka I do ul. Chrobrego
  • ul. Mickiewicza - od ul. Mieszka I do ul. Chrobrego
  • ul. Chrobrego - od ul. Łubieńskiego do ul. Mickiewicza

Na ww. ulicach od sobotniego rana do niedzielnego wieczoru zamknięty będzie ruch kołowy. W związku z powyższym zalecamy korzystać z objazdów. Osoby chcące przyjechać na jarmark, zachęcamy do korzystania z MPK lub pozostawiania samochodów na parkingu zlokalizowanym na terenie dawnej jednostki wojskowej (wjazd od ul. Chrobrego) oraz w rejonie targowiska.

Kursy autobusów MPK w sobotę i niedzielę kierować się będą z pominięciem przystanków na ul. Chrobrego, jadąc przez ul. Mieszka I. 

 

Jednocześnie, w związku z przejściem procesji św. Wojciecha, w sobotę 27 kwietnia od godziny ok. 20:00 do godziny ok. 21:00, a także w niedzielę od godziny 9:00 do 9:45 wystąpią czasowe zamknięcia ruchu na ul. Wyszyńskiego, Dąbrówki, Łubieńskiego, Chrobrego i Rynku. Utrudnienia dotyczą też dróg krzyżujących się z trasą procesji. Zalecamy zapoznanie się z oznakowaniem, jakie pojawi się na ww. ulicach.

Jednocześnie informujemy, że służby porządkowe będą sprawdzać, czy tymczasowe zarządzenia są przestrzegane przez mieszkańców i kierowców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane