wtorek, 23 kwietnia 2019 13:11

Świąteczny weekend na drogach: wypadki i kolizje

 
Świąteczny weekend na drogach: wypadki i kolizje archiwum redakcji

Mimo intensywnych działań prowadzonych przez policjantów drogówki w okresie świątecznym, nie udało się uniknąć zdarzeń, w których zginęły w sumie trzy osoby.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu gnieźnieńskiego funkcjonariusze intensywnie pracowali, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym. W konsekwencji od piątku aż do poniedziałku włącznie odnotowano dwa wypadki – jeden kolejowy, drugi drogowy, 17 kolizji i zatrzymano 5 osób na tzw. podwójnym gazie (2 kierujących pojazdami i 3 rowerzystów). Między innymi do zderzenia dwóch pojazdów doszło w wielkanocny ranek na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Kościuszki - nikomu na szczęście nic się nie stało, ale przez pewien czas ruch odbywał się z utrudnieniami.

Przypomnijmy iż drastyczna seria rozpoczęła się już w piątek, kiedy to około godziny 19:40 na ul. Skrajnej w Gnieźnie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 57-letni mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżającą lokomotywę i zginął na miejscu. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśnia Policja, ale z naszych informacji wynika iż najprawdopodobniej było to samobójstwo.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę, 20 kwietnia około godziny 13.20 na drodze gminnej nr 349 w pobliżu miejscowości Charbowo w gminie Kłecko. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący samochodem osobowym marki Peugeot Partner, 25-letni mieszkaniec gminy Kłecko podczas wymijania z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem Mazda zjechał na pobocze, wpadł w poślizg, następnie uderzył prawą stroną pojazdu w drzewo. W wyniku wypadku 18-letnia pasażerka pomimo przeprowadzonej reanimacji zmarła na miejscu. Kolejny pasażer peugeota, 56-letni mieszkaniec gminy Kłecka został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Poznaniu, gdzie zmarł następnego dnia. Kierowca Peugeota z ogólnymi potłuczeniami został karetka pogotowia przetransportowany do szpitala w Gnieźnie. Postępowanie w sprawie tego tragicznego wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

W wielkanocną niedzielę, 21 kwietnia około godziny 15:00 doszło do dramatycznie wyglądającego zdarzenia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na drodze z Żydowa do Gębarzewa. Samochód osobowy marki Citroen wjechał pod pociąg relacji Gniezno – Jarocin. Autem podróżowała 32-letnia kobieta z dwójką dzieci w wieku 2 i 4 lat, które przewieziono do szpitala celem przebadania. Z wstępnych ustaleń wynika, że z niewyjaśnionych przyczyn zgasł silnik. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

1 komentarz

  • Link do komentarza hej , jest tam kto ? wtorek, 23 kwietnia 2019 15:18 napisane przez hej , jest tam kto ?

    Czy i kiedy ktoś wreszcie zajmie się tym obskurnym przystankiem MPK przy ulicy Armii Krajowej i jego okolicą ? Tam jest jeden wielki syf i smród a dookoła walają się kapsle, butelki i pety. Po co ta wiata tam stoi jak pasażerowie nie mogą z niej korzystać ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane