wtorek, 23 kwietnia 2019 15:03

Wyróżnienia i medale dla zasłużonych

 
Wyróżnienia i medale dla zasłużonych fot. Rafał Wichniewicz

W dniu święta patrona miasta św. Wojciecha odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której dokonano wręczenia wyróżnień zasłużonym osobom. 

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w katedrze pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski, podczas której homilię do zgromadzonych w świątyni wygłosił ks. Andrzej Grzelak.

Po wspólnej modlitwie w intencji Gniezna, w Starym Ratuszu odbyła się tradycyjnie uroczysta sesja Rady Miasta. W imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dokonano wręczenia Brązowego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" gnieźnieńskiemu malarzowi Marcelemu Derengowskiemu.

Medalem Jubileuszowym odznaczona została Wacława Świętaszczyk za działalność na rzecz miasta oraz Marek Lapis za zasługi dla rozwoju polskiej kultury i sztuki. Medalem Koronacyjnym wyróżniono płk. pil. dr. inż. Ireneuszowi Smyklę za zasługi dla polskiej nauki, Sławomirowi Biegale oraz Wiesławowi Kilianowi za zasługi dla rozwoju spadochroniarstwa polskiego.

Ponadto wyróżnienie otrzymał także asp. sztab. Adam Owczarzak z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie za wieloletnią działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Pierwszej Stolicy Polski. To wyjątkowe posiedzenie radnych urozmaiciły okolicznościowe występy artystyczne.

3 komentarzy

  • Link do komentarza rw środa, 24 kwietnia 2019 11:17 napisane przez rw

    Anonimowe wpisy świadczą o wyjątkowym braku odwagi do podpisania się, bo oznaczałoby to przyznanie się do swojej głupoty. Radzę zapoznać się z nagraniem z sesji, by odsłuchać pełne uzasadnienie przyznania wszystkich odznaczeń.

  • Link do komentarza Hipokryzja wtorek, 23 kwietnia 2019 17:28 napisane przez Hipokryzja

    Od kiedy praca zawodowa, za którą dostaje się pasje w policji z przywilejem wcześniejszej emerytury jest działalnością na rzecz poprawy bezpieczeństwa? Wyróżnieni powinni być ludzie, którzy bezinteresownie poświęcają swój wolny czas, swój kapitał itp. dla Pierwszej Stolicy Polski! A jak co roku układy i układziki liczą się tylko.

  • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 23 kwietnia 2019 16:42 napisane przez rezigiusz

    Zdjęcie nr.3 mówi wszystko samo za siebie. Sami swoi lub jak kto woli swój wśród swoich

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane