wtorek, 23 kwietnia 2019 21:32

Chmury piasku w okolicach Gniezna

 
Chmury piasku w okolicach Gniezna zdjęcie nadesłane

Do naszej redakcji trafiły zdjęcia, przedstawiające chmury piaskowe wzbijające się nad regionem. Z problemem tym dziś borykano się w sporej części kraju.

Od kilku tygodni panuje susza, w efekcie której występuje cały czas podwyższony stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Brak opadów powoduje też, że wiele pól jest przesuszonych i przy wiejącym wietrze wzbijają się chmury piasku. 

Panujący dziś (tj. wtorek) silny wiatr sprawił iż na terenie kilku województw odnotowano prawdziwe burze piaskowe, a jedna z nich przeszła we wczesnych godzinach popołudniowych przez północną część powiatu gnieźnieńskiego. Jak informowali nas kierowcy, momentami widoczność na drogach była przez to bardzo ograniczona. 

Do naszej redakcji przesłano kilka zdjęć, wykonanych nieco później, około godziny 16:00, kiedy chmury piaskowe nie były już tak gęste jak kilka godzin wcześniej. Wszystkie fotografie zostały wykonane w rejonie Strzyżewa Kościelnego i Jankowa Dolnego. Sytuacja uspokoiła się dopiero w godzinach przedwieczornych. 

Poniżej zamieć pyłowa, uchwycona na nagraniu w okolicach Żnina.

1 komentarz

  • Link do komentarza rowerzysta środa, 24 kwietnia 2019 05:04 napisane przez rowerzysta

    Akurat te zdjecia nie przedstawiaja burzy piaskowej z piaskiem znad Sachary, tylko nasz piasek z pól z uwagi na dużą suszę. Wczoraj dużo pojeździłem więc wiem o czym piszę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane