czwartek, 25 kwietnia 2019 13:08

Oceny wystawione - matury się odbędą

 
Oceny wystawione - matury się odbędą fot. Rafał Wichniewicz

We wszystkich szkołach średnich, mimo trwającego wciąż strajku, odbyły się rady klasyfikacyjne. Uczniowie mogą przystąpić do egzaminów.

Jeszcze kilka dni temu matury stały pod znakiem zapytania. Trwający strajk nauczycieli oraz głos krajowych przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego sprawiał, że pojawiało się sporo pytań czy egzaminy na pewno się odbędą, a przede wszystkim - czy uczniowie ostatnich klas będą mieli wystawione oceny. Dziś już wiemy, że we wszystkich placówkach oświatowych podległych powiatowi udało się to dokonać.

- Decyzją dyrektorów, zwołano dziś rady klasyfikacyjne, nauczyciele zebrali się na radach, kworum zostało potwierdzone i nauczyciele zatwierdzili promocję uczniów klas 3 liceum i klas 4 technikum. Oznacza to, że uczniowie przystępujący w tym roku do matury, otrzymali promocję i mogą przystąpić do matury - mówił Łukasz Kaszyński, p.o. dyrektora Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym.

Co dalej z maturami? - Dyrektorzy zgodnie z przepisami przygotowali harmonogram matur, występuje on w każdej szkole i teraz od nauczycieli będzie zależało to, czy zasiądą w komisjach czy nie. W gestii dyrektorów jest to, by zabezpieczyć te egzaminy. Jesteśmy w kontakcie w tej sprawie i dyrektorzy pracują nad tym, by rzeczywiście 6, 7 i 8 maja, kiedy odbywają się pisemne egzaminy maturalne, komisje były zabezpieczone - mówił dyrektor, dodając iż egzaminy trwają jednak przez kolejne dni i wyraził nadzieję, że także i na kolejne terminy uda się zebrać komisje.

Mimo wystawienia ocen klasyfikacyjnych, strajk w placówkach podległych powiatowi nadal trwa. W ubiegłym tygodniu zakończył się on jedynie w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, w którym lekcje odbywają się w normalnym trybie. Od początku nie bierze w nim udziału SOSW w Kłecku, które nie posiada w placówce struktur związkowych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.

Aktualizacja 13:50. Jak przekazano w mediach ogólnopolskich, ZNP od soboty zawiesza strajk.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza KaAnt czwartek, 25 kwietnia 2019 20:24 napisane przez KaAnt

    Wstyd za takich posłów jak Pan Dolata ,,podobno'' nauczyciel ale teraz za pensję poselską zapomniał o stanie nauczycielskim i zgodnie z jedyną słuszną linią partyjną był przeciwny strajkom. Dla nauczycieli brawo zdali egzamin, nie zostawili uczniów i zrobili klasyfikację a rząd oblał pod każdym względem. Za prawo pisane na kolanie i przepychane nocą podziękujemy przy urnie wyborczej.

  • Link do komentarza USA - FLORIDA czwartek, 25 kwietnia 2019 18:54 napisane przez USA - FLORIDA

    Tak się kończy gdy czarne owce prowadzi czerwony baran ! Wstyd mi za Gniezno. Skąd się wzięło tam tyle ....... ?Nauczyciel i przed szkodą, i po szkodzie .... Strajk ciążył kamieniem u szyi Schetowi, bo rząd się okazał z jajami i ocalił matury, to Schet zlecił B. zawiesić. Bo oni was belfrów to ogólnie w czterech literach mają.Strajk słabł i B. musiał go zawiesić, żeby uniknąć klęski.Musicie odejść razem z B....!

  • Link do komentarza anna czwartek, 25 kwietnia 2019 17:45 napisane przez anna

    To nauczyciele już nie mają wolnego? Jaka szkoda, wielka szkoda.... 3 tyg miałam problem komu upchnać dziecko w wieku przedszkolnym, a oni biedni idą do pracy i nic..... a odszkodowanie za brak nauki i stres, a dodatkowe opieki u babci?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane