piątek, 26 kwietnia 2019 16:07

PKS zawiesza wszystkie regularne kursy

 
PKS zawiesza wszystkie regularne kursy archiwum redakcji

Spółka Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej poinformowała iż od kolejnego miesiąca całkowicie zawiesza wszystkie rozkładowe kursy.

PKS w Gnieźnie Sp. z o.o. w upadłości poinformował, że od 1 maja 2019 r. zostanie całkowicie zawieszona regularna komunikacja. Oznacza to iż w trasę nie wyruszą autobusy na i tak już dość mocno okrojonym rozkładzie jazdy, który od kilku miesięcy zmniejszał się praktycznie z miesiąca na miesiąc.

Jak PKS dodatkowo poinformował, zawieszenie kursów nie dotyczy linii, które są realizowane na podstawie obowiązujących umów na przewóz dzieci i pracowników.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja finansowa spółki jest coraz gorsza. Przypomnijmy iż o bardzo niestabilnej sytuacji w PKS Gniezno pierwsze widoczne sygnały wystąpiły w wakacje 2018 roku. Wkrótce okazało się iż przewoźnik ma problemy z płynnością, a co wkrótce zaczęło się przekładać na likwidację najmniej rentownych kursów lub ich skracanie. Jeszcze w poprzednim roku spółka złożyła wniosek o upadłość, a kontrolę nad nią objął nadzorca sądowy. 

11 komentarzy

 • Link do komentarza gość wtorek, 30 kwietnia 2019 13:49 napisane przez gość

  Pozdrowienia dla PKS od młodzieży dojeżdzającej do szkół z wiosek.brawo!

 • Link do komentarza niezadowolony wtorek, 30 kwietnia 2019 10:12 napisane przez niezadowolony

  Bardzo ładnie, teraz może coś nowy starosta powie bo jest ustawa z której wynika że za organizatora publicznego transportu zbiorowego należy rozumieć jednostkę samorzadu terytorialnego

 • Link do komentarza Tim niedziela, 28 kwietnia 2019 22:24 napisane przez Tim

  brawo PiS. Udało się Wam zlikwidować chyba ostatnią w Gnieźnie państwową firmę! Brawo! Dzieciaki z wiosek niech dla zdrowia chodzą pieszo.

 • Link do komentarza bobhaus niedziela, 28 kwietnia 2019 21:14 napisane przez bobhaus

  Dworzec autobusowy to infrastruktura więc powstanie. Przewoźnicy się zmieniają. Infrastruktura trwa i trwać będzie.

 • Link do komentarza pks niedziela, 28 kwietnia 2019 21:14 napisane przez pks

  a gdzie jest Starostwo Powiatowe?
  zgodnie z przepisami transportowymi to właśnie m.in. powiat jest zobowiązany do zorganizowania przewozu osób w strefie przewozów publicznych..... zapisy ustawy jasno mówią, że kiedy pojawi się potrzeba społeczna samorząd powinien tematem się zająć i potraktować to jako zadanie do zrealizowania (może to zrobić samodzielnie lub przy współpracy z innymi samorządami)
  Chyba się nie mylę? jesli tak proszę o korektę mojej interpretacji...:-)

  jeśli dobrze pamiętam Członek Zarządu Pan Mądrowski tematem kiedyś się zajmował (w mediach wówczas o tym było można wyszukać informacje)---- na ile skutecznie, nie doczytałem jaki finał miały te starania? dlaczego teraz w tak trudnej sytuacji dla korzystających z tej formy komunikacji nikt z Powiatu się nie wypowiada?

  Pozdrawiam i wierzę głęboko w zrozumienie przez samorząd tej trudnej dla wielu korzystającej z PKS sytuacji

 • Link do komentarza Jan Nowy niedziela, 28 kwietnia 2019 17:30 napisane przez Jan Nowy

  Wpuścić Emil bus i będzie jak w Europie

 • Link do komentarza Ja niedziela, 28 kwietnia 2019 10:17 napisane przez Ja

  Rynek nie zna pustki. Powstaną prywatne firmy w to miejsce oczywiście tam gdzie to się opłaca a tam gdzie nie to moim zdaniem lokalne władze powinny się zastanowić czy jest potrzeba uruchamiania i dofinansowywania połączeń.

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 26 kwietnia 2019 23:35 napisane przez Gnieźnianin

  I tym samym koniec z przebudową dworca autobusowego a zapowiadanego przez UM ?

 • Link do komentarza INNa piątek, 26 kwietnia 2019 22:46 napisane przez INNa

  Mogli dawać na kursy wiecej kierowców ktorzy np w sezonie letnim nie dawali biletów! Co ludzmi było zawalone pół autobusu ! i teraz ciekawe co maja powiedzieć Ci ktorzy mieszkaja na wsiach a nie maja prawa jazdy a tacy sie zdarzaja.

 • Link do komentarza bobhaus piątek, 26 kwietnia 2019 18:34 napisane przez bobhaus

  No i stało się.. Firma bez wiarygodności i perspektyw. Niech ktoś to kupi i zrobi porządek i zacznie świadczyć usługi.. A pamiętam jak jeszcze niedawno szefostwo PKS Gniezno nie wpuszczało konkurencji na przystanki autobusowe . Zamiast ja podglądać . Szanowni państwo , sami sobie wykopaliście ten dół .Przykro mi bardzo ale nie żałuję was.

 • Link do komentarza jarom piątek, 26 kwietnia 2019 17:07 napisane przez jarom

  To zapewne w ramach piątki Kaczyńskiego, która miała przywrócić wszystkie zlikwidowane w Polsce połączenia PKS. Brawo dobra zmiana.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane