poniedziałek, 29 kwietnia 2019 07:20

Tłumy na drzwiach otwartych u Chrobrzaków

  mn
Tłumy na drzwiach otwartych u Chrobrzaków zdjęcie nadesłane

Jaki wybrać profil, jak są wyposażone szkolne pracownie i wreszcie, jak można w szkole rozwijać swoje pasje i poszerzać zainteresowania – tego m.in. mogli dowiedzieć się ci wszyscy, którzy przyszli w sobotę na Drzwi Otwarte do I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gnieźnie.

Chętnych nie brakowało. I nic dziwnego, bo szkoła może pochwalić się nie tylko znakomitą kadrą nauczycielską, ale także coraz nowocześniejszym wyposażeniem. Uczniowie I liceum mogą realizować śmiałe projekty z użyciem drukarek 3D, korzystać z najnowocześniejszej w powiecie pracowni interdyscyplinarnej oraz przeprowadzać eksperymenty w doskonale wyposażonym laboratorium chemicznym. Szkoła realizuje różnorodne projekty m.in. „Naukowy Fyrtel Chrobrzaków”, „Stacja Techniczno - Adaptacyjna S.T.A.CH.”, czy „Przygoda z Przyrodą” oraz współpracuje z Akademią Medyczną, Politechniką Poznańską i Uniwersytetem Adama Mickiewicza.

I Liceum dysponuje bogatą ofertą nauki języków obcych. Oprócz języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i rosyjskiego, można dodatkowo uczyć się łaciny i języka włoskiego. Sporym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia z wychowania fizycznego. Do wyboru jest siatkówka, koszykówka, unihokej, fitness i zajęcia rekreacyjne.

Okres nauki w liceum to bardzo często czas intensywnego, twórczego rozwoju, dlatego szkoła daje dużo możliwości do realizowania różnych, artystycznych przedsięwzięć. Działa tu m.in. Czytelnia na piętrze i Klub Szalonych Artystów. Organizowane są indywidualne i grupowe wystawy plastyczne, fotograficzne, spotkania i konkursy literackie oraz promocje książek.

4 komentarzy

 • Link do komentarza absolwent wtorek, 30 kwietnia 2019 18:38 napisane przez absolwent

  Szkola na odleglym czterysta którymś miejscu w rankingu. Tak doprowadzili ją ostatni kierujacy. Dzialalnosc spoleczno polityczna wazniejsza od jakisci nauczania.

 • Link do komentarza yz wtorek, 30 kwietnia 2019 10:10 napisane przez yz

  Nawet gdy strajku nie było, olewali również :) Szkoła z zakompleksionymi "pedagogami", szczycąca się śmiesznym wynikiem w rankingu, a i tak to wszystko zasługa korepetycji, na które chodzi 3/4 uczniów.

 • Link do komentarza FOKA poniedziałek, 29 kwietnia 2019 17:30 napisane przez FOKA

  Zgadzam się z Piotrem. Tak nie zachowują się NAUCZYCIELE! Czego wy chcecie uczyć? Szacunek? Na ten trzeba sobie zapracować i również okazywać go innym. Na rozdanie świadectw - pożegnanie z uczniami - nauczyciele tej szkoły w większości nie przyszli!!! Wstyd! Pracowałam jako nauczyciel i wiem niestety jakie jest nastawienie dzisiejszych nauczycieli. A teraz jak się czyta o bachorach, którym trzeba wtłaczać wiedzę i się nimi opiekować - ręce opadają. Dla mnie słowo nauczyciel stracił po ostatnim strajku jakiekolwiek pozytywne konotacje.

 • Link do komentarza Piotr poniedziałek, 29 kwietnia 2019 09:26 napisane przez Piotr

  Nauczyciele z tej placówki olali uczniów i przez 3 tygodnie nie pracowali. Stracili moralne kwalifikacje do wykonywania tego zawodu. Odradzam naukę w tej szkole.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane