piątek, 03 maja 2019 09:49

PKS przywraca kilkanaście kursów

 
PKS przywraca kilkanaście kursów archiwum redakcji

Kilka dni temu całkowicie zawieszone - od 6 maja mają zostać częściowo przywrócone. PKS Gniezno poinformował o uruchomieniu kilkunastu połączeń, które od 1 maja nie kursują na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Informacja o zawieszeniu wszystkich kursów przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gnieźnie Sp. z o.o. w upadłości, zelektryzowała mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego oraz wrzesińskiego, na terenie to którego przewoźnik także świadczy usługi. Sytuacja ta sprawiła iż część z samorządów, które w ten sposób zostały praktycznie "odcięte od świata", zdecydowały się w końcu podjąć rozmów ze spółką w zakresie współpracy. 

Spółka znajdująca się w stanie upadłości poinformowała, że w uzgodnieniu z władzami samorządowymi, od 6 maja tj. poniedziałku przywróconych zostanie część kursów realizowanych na poszczególnych trasach - na terenie gminy Łubowo oraz Kiszkowo. W sumie jest ich 16. 

Jednocześnie, jak poinformowała burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusz Szymanek: - (...) w chwili obecnej trwają rozmowy i uzgodnienia z PKS Gniezno w sprawie przywrócenia części połączeń pasażerskich. Ewentualna możliwość przywrócenia części kursów może nastąpić nie wcześniej niż od 09.05.2019 r.) O szczegółach poinformujemy Państwa w dniach 6-7.05.2019 r. Zaistniała sytuacja nie wynikła z winy Gminy Czerniejewo. Możliwość przywrócenia kursów wiązać się będzie z podniesieniem wydatków na dopłaty do kursów autobusowych z budżetu Gminy.

 

Kursy przywracane od 6 maja br.:

05:40 Gniezno – Dąbrówka przez Kiszkowo oraz kurs powrotny z Dąbrówki o godz. 06:35 (bez wjazdu do Pawłowa Skockiego);
08:00 Gniezno – Kiszkowo oraz kurs powrotny z Kiszkowa o godz. 09:00;
08:05 Kiszkowo – Gniezno;
09:30 Gniezno – Dąbrówka przez Kiszkowo oraz kurs powrotny z Dąbrówki o godz. 10:40;
12:15 Gniezno – Dąbrówka przez Kiszkowo oraz kurs powrotny z Dąbrówki o godz. 13:05;
14:25 Gniezno – Dąbrówka przez Kiszkowo (bez wjazdu do Pawłowa Skockiego) oraz kurs powrotny z Dąbrówki o godz. 15:25;
15:35 Gniezno – Dąbrówka przez Kiszkowo oraz kurs powrotny z Kiszkowa o godz. 16:30;
16:40 Gniezno – Kiszkowo i kurs powrotny z Kiszkowa o godz. 17:20;
18:30 Gniezno – Dąbrówka przez Kiszkowo oraz kurs powrotny z Dąbrówki o godz. 19:20;
06:25 Sroczyn – Gniezno przez Lednogóra – Wierzyce – Łubowo;
07:40 Gniezno – Lednogóra przez Łubowo i powrót z Lednogóry o godz. 08:05;
08:40 Sroczyn – Gniezno przez Lednogóra – Łubowo;
13:00 Gniezno – Lednogóra przez Łubowo – Wierzyce;
14:20 Gniezno – Kiszkowo przez Łubowo – Lednogóra – Sroczyn;
15:30 Gniezno – Sroczyn przez Owieczki – Lednogóra – kurs łączony z 15:30 Gniezno – Wierzyce przez Łubowo oraz kurs powrotny ze Sroczyna o godz. 16:25;
06:40 Janowiec Wlkp. – Gniezno przez Kłecko – Bojanice oraz kurs powrotny z Gniezna do Janowca Wlkp. przez Zdziechowa – Mieleszyn o godz. 15:55.

11 komentarzy

 • Link do komentarza ewa środa, 22 maja 2019 14:04 napisane przez ewa

  a co z Lednogórą , tutaj niema zadnych połączeń z Gnieznem i chyba tylko jedno z Poznaniem nie mowiąc o połączeniu z Pobiedziskami

 • Link do komentarza tutejszy poniedziałek, 06 maja 2019 09:33 napisane przez tutejszy

  Jak prywatnemu nikt nie refunduje zniżek, to jasne, że nie bedzie wozil pasażerow za darmo. Może wreszcie ludzie zrozumieja, ze wszystko musi tyle kosztowac, by sie oplacalo. Komuna nauczyła was wiecznych pretensji i nic wiecej nie potraficie, jak tylko żądać i strajkowac jak nauczyciele, policjanci etc.

 • Link do komentarza z niechanowa i okolic poniedziałek, 06 maja 2019 08:37 napisane przez z niechanowa i okolic

  Czegoś nie rozumiem - o tym że gminy powinny wesprzeć PKS mówiło się w zeszłym roku i z jakiegoś powodu większość z nich nie zrobiła tego. Dlaczego? Czyżby nie zależało im na mieszkańcach? Czy może wiedzą coś o spółce, o czym się nie mówi? Bo nie wiem czy kwota kilkunastu tysięcy przy milionowych budżetach to aż taki wydatek?

 • Link do komentarza owidiusz poniedziałek, 06 maja 2019 08:33 napisane przez owidiusz

  A. ale tak właśnie działa wolny rynek i bez zysku przewoźnik by nie jeździł. Państwo przyzwyczaja wszystkich do ulg, zniżek, pińcset plus to potem ludzie są roszczeniowi. W wolnym państwie wszystko funkcjonuje bez takich pierdół i na zdrowych zasadach. Jeśli coś jest nieopłacalne to nie ma racji bytu, a nie należy utrzymywać trupa przy życiu, skoro praktycznie już nie żyje. Potem są takie jaja jak milionowe długi... ;)

 • Link do komentarza mateusz77 poniedziałek, 06 maja 2019 07:44 napisane przez mateusz77

  to wygląda jak szantaż - odwołajmy wszystkie kursy i wtedy samorządy zaczną się interesować podwyższeniem dopłat - vide Kiszkowo oraz Łubowo oraz Czerniejewo. Ciekawe czy pozostali się też wzruszą czy jednak oleją sprawę, bo jest to dosyć intrygujące, że innym przewoźnikom rynek prosperuje a PKS leży i kwiczy

 • Link do komentarza A. niedziela, 05 maja 2019 12:37 napisane przez A.

  Tak, część połączeń już przejął GPKS firma prywatna .
  Jest jednak minus tej ' przyjemności' . Podniesiono ceny przejazdu ( najtańszy bilet kosztuje 5 zł ) , zniesiono zniżki dla rencistów, emerytów i osób po 70-ce i zniesiono kursy niedzielne. Ale musimy się cieszyć,że 'nie odcięto nas od świata ".

 • Link do komentarza urzędnikzgminy niedziela, 05 maja 2019 00:09 napisane przez urzędnikzgminy

  Tu już nie ma co ratować. Wyprzedać i oddać rynek prywaciarzom. Tak powinno być od dawna.

 • Link do komentarza avalon sobota, 04 maja 2019 23:14 napisane przez avalon

  Do Trzemeszna jeździ tzw GPKS oraz... KW. Widać, że komentujący nie korzystają z tych kursów tylko piszą dla samego pisania. Mieszkam 100 km od Gniezna a wiedziałem o tym...

 • Link do komentarza gość piątek, 03 maja 2019 22:48 napisane przez gość

  A co a gminą Witkowo?Pewnie nic bo przecież jada prywatne szkoda tylko że nie na wioski

 • Link do komentarza avalon piątek, 03 maja 2019 13:30 napisane przez avalon

  Września "odciętą od świata" bo PKS w Gnieźnie zbankrutował? Kto tym barachłem jeździł kursami objazdowymi po wszystkich wioskach 40-letnimi szrotami? Upadli bo nikt tym nie jeździł więc nie są potrzebne ich kursy.

 • Link do komentarza K piątek, 03 maja 2019 10:37 napisane przez K

  A Gniezno- Trzemeszno??

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane