sobota, 11 maja 2019 20:41

Pożar na dawnej stacji towarowej

 

Trzy zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru, jaki został zauważony w budynku dawnej ekspozytury towarowej przy ul. Chrobrego.

Do zdarzenia doszło 11 maja około godziny 20:00. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej oraz drabinę mechaniczną. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się iż pożar obejmuje dolny poziom jednego z opuszczonych budynków dawnej stacji towarowej. Po wejściu do środka okazało się iż ogień zajął przedmioty zgromadzone w jednym z pomieszczeń, które wkrótce zostały ugaszone, a następnie rozpoczęto wietrzenie całego obiektu - dym wydobywał się wybitymi oknami od strony torów oraz stacji.

Działania na miejscu zakończono po kilkunastu minutach. Na miejscu obecna była również policja oraz strażnicy kolejowi. 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 13 maja 2019 09:43 napisane przez mieszkaniec

    Nieudolne PKP pokrojone na kawałki nie potrafi uporać się ze swoim niezbędnym balastem, jaki sa między innymi niepotrzebne i niszczejące budynki. Ale tez władza miejska nie potrafi dotrzeć do właścicieli na kolei, by wspólnie dla dobra i przede wszystkim estetyki miasta te problemy rozwiązywać. No i jak w tym słynnym hotelu na Strumykowej, we wszelkich pustostanach zagnieżdżają się bezdomni powodując kolejne straty, czasem nawet nie do odbudowania. Panie prezydencie, obudź się pan, bo choć to nie miastowe, to jednak znajduje się w NASZYM mieście, a widok z okien przejeżdżających pociągów świadczy o pańskiej "gospodarności"!

  • Link do komentarza avalon niedziela, 12 maja 2019 10:46 napisane przez avalon

    Tak PKP oczyszcza działki na sprzedaż z porzuconych ruin. Nie mogli tego po prostu zburzyć? Gdyby nie Stowarzyszenie, lokomotywownia także już dawno by się "sama" spaliła.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane