wtorek, 14 maja 2019 12:18

Jechali za szybko - wrócili z mandatami

 
Jechali za szybko - wrócili z mandatami archiwum redakcji

Na drogach powiatu gnieźnieńskiego zostały przeprowadzone działania „Prędkość”, podczas których policjanci ujawnili kilkudziesięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Dlatego też, policjanci z gnieźnieńskiej drogówki w poniedziałek, 13 maja br. prowadzili na drogach naszego powiatu działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców poruszających z się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratora i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała.

Podczas działań policjanci ujawnili 70 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a także zatrzymali prawo jazdy 5 kierowcom.

Rekordzista na ul. Gnieźnieńskiej w Kłecku przekroczył prędkości w terenie zabudowanym, o 88 km/h. Na liczniku jego samochodu było 138 km/h. W związku z tym otrzymał on mandat i 10 punktów karnych. Zatrzymano mu również prawo jazdy na 3 miesiące.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków samochodowych, w których niejednokrotnie ludzie tracą zdrowie, a nawet życie.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Teresa poniedziałek, 20 maja 2019 12:55 napisane przez Teresa

  Do kierowca.
  Skąd wy się ludzie bierzecie?

 • Link do komentarza Zorro sobota, 18 maja 2019 15:29 napisane przez Zorro

  Do szofer . A po co skoro jeśli robią to na linii przerywanej to mają do tego prawo

 • Link do komentarza kierowca sobota, 18 maja 2019 13:18 napisane przez kierowca

  Ad.mieszkaniec mam nadzieje, ze nie ma pan prawa jazdy, bo pisze pan herezje. Prawo zmiany pasa owszem, ale nie w przypadku, gdy pojazd znajduje sie na pasie z wyznaczonym kierunkiem jazdy od wjazdu na ten pas!

 • Link do komentarza Teresa sobota, 18 maja 2019 12:39 napisane przez Teresa

  Do szofer.
  A jaki przepis w KD zabrania zmieniać pasy ruchu jeśli nie ma ku temu żadnych ograniczeń? Jest linia przerywana, kierunkowskaz i tylko dobra wola pozostałych uczestników ruchu by przejazd byl płynny i bezpieczny. Ale jeżeli wg Ciebie, kazdy kierowca "bezczelnie się wciska", to świadczy to o Twojej bezradności w korzystaniu z dróg publicznych. A tym co "świadomie wjeżdżają na środkowy pas" powinieneś podziękować bo dzięki nim rozładowują się zatory od strony Lecha i Pocztowej. Tylko szkoda że w proporcjach rozumowania takiego rozwiązania wygrywacie z nami przynajmniej dziesięć do jednego. I to się nie zmieni. W końcu jesteśmy POLAKAMI.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 18 maja 2019 05:37 napisane przez mieszkaniec

  Co do zmiany pasa to nikt tu nic nie zaradzi kazdy ma prawo zmienić pas ruchu tak wynika przepisow ruchu drogowego trzeba to przebolec az skonczy sie wiadomy remont. Nikt do tej pory nie wymyslil jak udroznic ruch w miescie. Co do naszych sluzb pilnujacych porzadku w miescie szkoda gadac ślepi glusi jak byli tak sa do tej pory. Straz Miejska wypala paliwo pije kawe w UM. Pojazdy stoja zle zaparkowane np. ulica 3 maja przejada obok bo nie chce im sie wykonywac swoich obowiazkow bo po co. Policja tak samo Ci co nie maja bialych czapek nie wlepia tobie mandatu bo powiedza ze nie sa od tego. To od czego sa od wysylania sms w czasie jazdy i tylko jezdzenia niewiadomo po co. Sami jestesmy sobie winni my kierowcy sami na co dzien łamiemy przepisy. Zle zaparkujemy auto bo sie spiesze pol samochodu wystaje na ulicy bo sie musialem wcisnac w mala luke pomiedzy autami zaparkuje na przystanku bo musze isc po bulke. Jest wiele przykladow o ktorych mozna by pisac. Wystarczy zaczac robic porzadek u siebie a potee pomoc sprzatac innym.

 • Link do komentarza szofer piątek, 17 maja 2019 10:04 napisane przez szofer

  Kiedy policja zabierze się za cwaniaków, którzy świadomie wjeżdżają na środkowy pas ul. Ķościuszki i koło żłobka bezczelnie wciskaja sie na pas w kierunku wiaduktu???

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 17 maja 2019 08:28 napisane przez Jam_Jest

  Do:ss:
  ********
  To nie jedyne miejsce w naszym mieście Gnieźnie, gdzie dochodzi do łamania przepisów o ruchu drogowym, m/i skrzyżowanie ul. Moniuszki a Mieszka. Ewidentny zakaz skrętu w lewo przy wyjeździe z ul. Moniuszki w Mieszka I, a na co dzień, dochodzi tam do łamania zasad kodeksu drogowego i poruszania się według rozmieszczonych znaków nakazu i zakazu.

 • Link do komentarza ss czwartek, 16 maja 2019 15:47 napisane przez ss

  Ano jest burdel bo na tym krótkim odcinku tak wymyślono że inaczej nie będzie bo trudno było zastanowić się nad stworzeniem takiego układu komunikacyjnego który rozwiązałby te problemy i hamował agresywną jazdę kierowców w tym miejscu . Ale cóż , dojdzie do kilku wypadków to się ktoś obudzi.

 • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 16 maja 2019 09:55 napisane przez Jam_Jest

  Nie będę się rozpisywał, ale wspomnę tylko, iż drogowy burdel występujący na skrzyżowaniu ul. Mieszka, a Kościuszki......... jak był, tak jest.
  Łamanie zasad ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu jest normą na co dzień.
  Czerwone światła nie obowiązują, a wbijanie się na skrzyżowanie nawet wtedy jak nie ma się prawa wjazdu, to już codzienność.
  Pewnie łatwiej jest ustawić radiowóz w miejscu niewidocznym na drogach poza miastem, jak zainteresować się tym skrzyżowaniem, oraz innymi miejscami, na których co dzień łamany jest kodek ruchu drogowego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane